Raiffeisen Bank Polska – nowe formy płatności

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Raiffeisen Bank Polska jest jednym z największych banków działających w Polsce, kierujących swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. Klientów o najwyższych wymaganiach obsługuje w ramach bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Z usług banku korzysta prawie 750 tysięcy klientów indywidualnych i 14,7 tysiąca klientów korporacyjnych.

Polski Standard Płatności podpisał z Raiffeisen Bank Polska umowę o uczestnictwo w systemie płatności mobilnych BLIK. Plan zakłada, że w drugiej połowie roku klienci banku będą mogli za pomocą BLIKA realizować transakcje w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wypłacać gotówkę z  bankomatów.

Raiffeisen Bank Polska należy do pierwszej dziesiątki banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Oznacza to, że kolejny bank z krajowej czołówki podpisał umowę o uczestnictwo w systemie BLIK i po okresie wdrożenia zaoferuje naszą usługę swoim klientom. Jestem z tego bardzo zadowolony, bo BLIK zyskuje coraz większe uznanie na rynku. Potwierdza swoją pozycję jako powszechna, szybka i wygodna metoda płatności. Kolejna grupa klientów dostanie w drugiej połowie roku możliwość dokonywania transakcji w wielu kanałach wyłącznie przy użyciu smartfona. BLIK bowiem doskonale sprawdza się na wielu polach – w internecie, przy wypłacie gotówki z bankomatu, transakcjach w sklepie stacjonarnym oraz płatnościach bezpośrednio na numer telefonu. Współpraca z Raiffeisen Bank Polska to kolejny krok w kierunku popularyzacji płatności mobilnych w Polsce i mamy nadzieję, że wkrótce dołączą do nas kolejne banki – mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA

blik q1 min

BLIK – kto już korzysta?

W tej chwili z BLIKA korzystają klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Noble Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Aplikacji z aktywowanym BLIKIEM jest obecnie ponad 3,5 miliona. Od momentu gdy system został uruchomiony (luty 2015 r.) dokonano nim ponad 10 milionów transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 180 tysiącach terminali płatniczych obsługiwanych przez eService, First Data i PayTel. Płatności są możliwe też niemal we wszystkich polskich sklepach internetowych za pośrednictwem działających w Polsce agentów rozliczeniowych i integratorów płatności. Są nimi m.in. Blue Media, Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, PayU, czy First Data. BLIK to także wygodna i bezpieczna wypłata gotówki z większości bankomatów oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *