Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Red Hat OpenShift Service w chmurze AWS

Udostępnij

Firmy Amazon Web Services i Red Hat poinformowały o ogólnej dostępności Red Hat OpenShift Service on AWS (ROSA) — nowej usługi zarządzanej dostępnej za pośrednictwem konsoli AWS Console, która pomaga użytkownikom Red Hat OpenShift budować i skalować aplikacje kontenerowe oraz zarządzać nimi w chmurze AWS. Dzięki usłudze ROSA klienci mogą łatwiej tworzyć klastry Kubernetes za pomocą znanej im konsoli, funkcji i narzędzi Red Hat OpenShift bez konieczności manualnego skalowania bazowej infrastruktury oraz zarządzania nią. ROSA usprawnia przenoszenie lokalnych obciążeń Red Hat OpenShift do chmury AWS i zapewnia ściślejszą integrację z innymi usługami AWS. Dzięki niej klienci mają dostęp do licencji, rozliczeń i wsparcia Red Hat OpenShift bezpośrednio w chmurze AWS, zupełnie tak, jakby korzystali z usług jednego dostawcy. Usługa ROSA nie wymaga żadnych początkowych nakładów inwestycyjnych, a klienci płacą tylko za klastry kontenerów i węzły, z których korzystają.

Kontenery są bardzo popularne wśród klientów AWS i Red Hat, ponieważ zwiększają wydajność programistów oraz przenoszalność aplikacji. AWS oferuje obecnie najszerszy na rynku zakres technologii kontenerowych w chmurze, w tym usługę Amazon Elastic Containers Service (ECS) dla klientów, którym zależy na jak największej integracji z usługami AWS, oraz Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) dla klientów, dla których najważniejsza jest technologia Kubernetes. Klienci AWS ceniący sobie w pełni bezserwerowe korzystanie z kontenerów mogą również używać usług Amazon ECS i Amazon EKS z AWS Fargate.

Z platformy Red Hat OpenShift korzystają firmy z listy Global Fortune 500, agencje rządowe i wiele innych przedsiębiorstw. Rozszerza ona możliwości podstawowej platformy Kubernetes w ten sposób, że umożliwia uruchamianie aplikacji kontenerowych w dowolnym środowisku. Ze względu na popularność platformy Red Hat OpenShift wielu klientów zdecydowało się na samodzielne zarządzanie klastrami w chmurze AWS. Klienci Red Hat OpenShift bardzo sobie cenią elastyczność, skalowalność i bezpieczeństwo chmury AWS, ale podczas samodzielnego zarządzania klastrami muszą bazować na oddzielnych umowach i modelach operacyjnych, co może wywierać wpływ na wsparcie oraz skalowanie aplikacji. Klienci ci chcieli, aby używanie Red Hat OpenShift w chmurze AWS było prostsze, tak aby mogli łatwiej korzystać z usług AWS i mieć do dyspozycji sprawniejsze wsparcie i rozliczenia.

Dzięki usłudze ROSA klienci mogą szybko i łatwo tworzyć klastry za pomocą znanych interfejsów API i narzędzi Red Hat OpenShift oraz bez problemu uzyskiwać dostęp do pełnej gamy usług AWS — a wszystko to w ramach konsoli AWS. ROSA uzupełnia platformę Red Hat OpenShift o elastyczność i płatności według faktycznego wykorzystania dzięki nowej licencji Red Hat, która eliminuje konieczność podpisywania wieloletnich umów oraz pozwala klientom dostosować korzystanie z Red Hat OpenShift w chmurze AWS do swoich potrzeb biznesowych. Używając usługi ROSA, klienci mogą uzyskać dostęp do licencji, rozliczeń i wsparcia Red Hat OpenShift bezpośrednio w chmurze AWS, tak jakby mieli do czynienia tylko z jednym dostawcą, co uwalnia ich od konieczności zarządzania zakupem i korzystaniem z usług dwóch osobnych dostawców. Ponadto ROSA zapewnia zgodność z kluczowymi standardami, takimi jak SOC-2, ISO-27001 i PCI.

Zobacz

Andrzej Duda dla “Gazety Polskiej”: Polska w Nuclear Sharing. Temat jest otwarty

Problemem przede wszystkim jest to, że nie mamy broni nuklearnej. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy w najbliższym czasie jako Polska mieli posiadać ją w naszej gestii. Zawsze jest potencjalna możliwość udziału w Nuclear Sharing. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość. Temat jest otwarty – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".

W wybuchach przy Nord Stream mogły zostać użyte setki kg materiałów wybuchowych

Do wywołania eksplozji, które doprowadziły do wycieków z gazociągów Nord Stream, mogły zostać użyte setki kilogramów materiałów wybuchowych - podkreśliły rządy Danii oraz Szwecji w liście do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Efektywny transfer technologii, czyli jak stworzyć innowacyjny produkt?

W nowoczesnych ośrodkach naukowych i badawczych nieustannie powstają innowacyjne...

Europoseł: Niemcy blokują w UE limit cenowy na gaz, a chcą przeznaczyć 200 mld euro na wsparcie swoich obywateli i firm

Niemcy chcą przyznać wsparcie w wysokości 200 mld euro dla swoich obywateli i firm, a jednocześnie blokują wprowadzenie w UE limitu cenowego na gaz. W ten sposób Berlin konfliktuje się z pozostałymi krajami UE - powiedział PAP europoseł Bogdan Rzońca (PiS).

USA planują zniesienie niektórych sankcji wobec Wenezueli

Administracja prezydenta Joe Bidena planuje zniesienie niektórych sankcji wobec Wenezueli, które umożliwiłyby temu państwu zwiększenie wydobycia ropy naftowej - poinformował w środę dziennik "The Wall Street Journal", zaznaczając, że możliwe jest przywrócenie eksportu surowca do USA i UE.

Mołdawia: Rosyjski Gazprom zagroził wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego

Rosyjski koncern paliwowy Gazprom przekazał władzom Mołdawii oświadczenie, w którym zagroził wstrzymaniem w październiku dostaw surowca, jeśli te nie wywiążą się z płatności.
- Reklama -

REKLAMA