Red Hat przejmuje spółkę NooBaa

- Reklama -

Red Hat poinformował o przejęciu spółki NooBaa – młodej firmy produkującej oprogramowanie do zarządzania usługami pamięci masowej danych w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych. Technologia zarządzania danymi NooBaa uzupełni dotychczasową ofertę rozwiązań Red Hat i pomoże firmie umocnić swoją pozycję jako wiodącego dostawcy otwartych technologii chmurowych.

Jak wynika z raportu firmy analitycznej Gartner, „przedsiębiorstwa wdrażają przede wszystkim chmury hybrydowe i środowiska wielochmurowe. Do roku 2020 z takich modeli będzie korzystać 75% firm”[1]. Te heterogeniczne środowiska stają się faktycznym standardem przetwarzania nowoczesnych obciążeń roboczych, co może prowadzić do powstawania odseparowanych od siebie silosów danych, które utrudniają zarządzanie aplikacjami chmurowymi oraz ich skalowanie.

Firma NooBaa powstała w 2013 r., a misją jej twórców było tworzenie rozwiązań, które zapewnią lepszą widoczność i większe możliwości kontrolowania danych nieustrukturyzowanych znajdujących się w takich rozproszonych środowiskach. W tym celu firma opracowała platformę danych, która pełni funkcję warstwy abstrakcji obejmującej istniejącą infrastrukturę pamięci masowej. Warstwa ta umożliwia nie tylko przenoszenie danych między chmurami, lecz także zarządzanie danymi przechowywanymi w wielu lokalizacjach jak jednym, spójnym zbiorem, z którym mogą się komunikować aplikacje.

Technologie NooBaa uzupełnią i rozszerzą ofertę hybrydowych technologii chmurowych firmy Red Hat, takich jak Red Hat OpenShift Container Platform, Red Hat OpenShift Container Storage i Red Hat Ceph Storage. Wszystkie te technologie zostały zaprojektowane w celu udostępnienia użytkownikom zestawu efektywnych, spójnych funkcji umożliwiających zarządzanie aplikacjami, pamięciami masowymi, danymi i zasobami obliczeniowymi w infrastrukturach publicznych i prywatnych.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -