Relacja z konferencji Hewlett Packard Enterprise Discover More 2019

Podobne tematy

HPE Synergy w polskiej firmie Bielmar

W momencie kiedy opóźnienia wynikające ze słabości systemów IT zaczęły spowalniać linię produkcyjną (i jednocześnie wzrost) firmy Bielmar, organizacja...

HPE wspiera rosnące zapotrzebowanie na wdrażanie pracowników do pracy zdalnej

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) proponuje szereg inicjatyw, które pomogą klientom w zachowaniu ich ciągłości biznesowej, która może ucierpieć...

HPE odpowiada na COVID-19

Mimo, że nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja pandemii COVID-19 i jaki będzie jej finalny wpływ na gospodarkę, to...

Konferencja HPE Discover More odbyła się 27. marca w Arche Hotel Krakowska we Warszawie, udział w niej wzięło ponad 500 Klientów i Partnerów Hewlett Packard Enterprise. Wydarzenie było doskonałą okazją dla firm i organizacji, by poznać wizję światowego giganta w zakresie rozwoju cyfrowego świata.

Wydarzenie otworzył Michał Zajączkowski, prezes zarządu HPE i Martin Moser, dyrektor Hybrid IT CEEMA oraz Krzysztof Jonak, EMEA Territory Billings Accounts Director w Intel Corporation. Podczas sesji generalnej, Krzysztof Kowalczyk, Piotr Zacharek oraz Jarosław Maślanka z HPE wraz z Krzysztofem Frydrychowiczem z CIONET dyskutowali nad transformacją cyfrową z wykorzystaniem technologii hybrydowego IT, inteligentnych sieci brzegowych oraz specjalnie przygotowanych do tego celu usług. Pozostałymi tematami, które były poruszone, to m.in.: infrastruktura komponowalna, inteligentne pamięci masowe czy sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

Zaprezentowano technologie pomagające przedsiębiorstwom wdrożenie podejścia skoncentrowanego na brzegu sieci, bazującego na danych i wykorzystaniu chmury obliczeniowej do zwiększenia wartości z posiadania dużych ilości danych. Według przedstawicieli HPE firma znajduje się w czołówce dostawców inteligentnych technologii na brzegu sieci, umożliwiających podejmowanie działań na podstawie spostrzeżeń w czasie rzeczywistym. Nie da się ukryć, że dane są nową walutą, która napływa do nas z nowych źródeł szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Producent pomaga przedsiębiorstwom przetwarzać i analizować dane z każdego punktu brzegowego czy dowolnego typu chmury i w każdej wielkości, przyspieszając ich analizę i generowanie wartości. HPE stawia na hybrydowe modele chmury, aby tworzyć i dostarczać nowe usługi, skracać czas wprowadzania produktów na rynek i stymulować rozwój biznesu. Jednak przejście na chmurę hybrydową może być utrudnione przez potrzebę posiadania specjalistycznych umiejętności w zakresie budowy i obsługi własnych systemów chmur obliczeniowych.

Michał Zajączkowski, Managing Director, HPE Polska

„Dane są dziś największym czynnikiem transformacji w świecie technologii. Ułatwiają one zrozumienie postępu i wartości, przy czym są tworzone z niespotykaną dotąd szybkością. Codziennie generowanych jest 1,2 kwintyliona bajtów danych, większość na brzegu sieci, gdzie 94% jest marnowane. W ciągu kilku lat 75% danych będzie przetwarzane na brzegu sieci i nigdy nie zobaczy Data Center. Dlatego też do 2022 roku zainwestujemy 4 mld dolarów w technologie brzegowe, aby pomóc innym wykorzystać te dane, ich wartość i potencjał. Odpowiednia strategia w zakresie brzegu sieci i wykorzystania danych sprawia, że pracownicy są zaangażowani, łączą nasze urządzenia i budynki, napędzają inteligentne pojazdy i drony oraz tworzą inteligentne miasta.

Nasza architektura „z brzegu sieci do chmury” zapewnia szybkość niezbędną do uzyskania wartości z globalnej eksplozji danych. Wiemy, że przyszłość będzie hybrydowym połączeniem chmury publicznej, prywatnej, lokalnej i tradycyjnych rozwiązań. Dlatego nasza starannie opracowana hybrydowa strategia IT pozwala na otwartą i płynną pracę w chmurze każdego typu. I właśnie tak postrzegamy chmurę – jako doświadczenie, a nie cel pracy lub miejsce przechowywania danych.”

Krzysztof Kowalczyk, Hybrid IT Sales & PreSales Leader, HPE Polska

„Szybka transformacja cyfrowa sprawiła, że wiele firm stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest przechowywanie danych. Nasze inteligentne rozwiązanie wykorzystujące narzędzie HPE InfoSight działa lokalnie, wykorzystując sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do podejmowania autonomicznych decyzji w ciągu nanosekund. Nasze systemy uczą się, przewidują i dostosowują do zmian, potrzeb i zagrożeń w czasie rzeczywistym.”

Uczestnicy mogli zapoznać się na stoiskach partnerów (integratorów) z implementacjami systemów na bazie rozwiązań HPE oraz Partnerów technologicznych – takich jak Capgemini, Citrix, Commvault, Micro Focus, SUSE oraz Veeam.

Oprócz sesji generalnych w czasie konferencji odbywały się krótkie prezentacje poświęcone różnym zagadnieniom związanym z główną tematyką konferencji prowadzone przez przedstawicieli HPE oraz zaproszonych partnerów technologicznych. Tematyka wystąpień obejmowała m.in. sztuczną inteligencję, nowoczesne miejsce pracy, bazy danych czy też open source. Według mnie najciekawszym było wystąpienie Rafała Skóry z firmy ESKOM: Quo Vadis IT – czyli czy Tradycyjne IT przetrwa coraz szybszą ekspansję usług Chmury i DevOps?

W czasie warszawskiego spotkania odbywały się warsztaty techniczne poświęcone m.in. nowej rodzinie serwerów, inteligentnym pamięciom masowym, uczeniu maszynowemu, konteneryzacji w tworzeniu aplikacji, zagadnieniom backupu i disaster recovery (wspólnie z Commvault czy Veeam) czy też nowoczesnemu miejscu pracy (wspólnie z Citrix).

Rafał Słowiński Area Vice President, EAST Commvault

„HPE Discover More to świetna konferencja z licznymi sesjami merytorycznymi o ogromnej wartości dla klientów i partnerów. Tego typu spotkania są doskonałą okazją do ciekawych rozmów kuluarowych, których nie zabrakło i tym razem. Commvault intensywnie współpracuje z HPE na poziomie wspólnych projektów R&D. Nasze oferty rynkowe doskonale się uzupełniają, a współpraca układa się modelowo, zarówno na poziomie badań, jak i kooperacji lokalnych zespołów presales i sprzedażowych. Commvault jest firmą, dla której rozwój oferowanych usług zawsze był kwestią priorytetową. Nowy CEO spółki, Sanjay Mirchandani, stawia na kreowanie biznesowej wartości ochrony danych dla klientów końcowych oraz elastyczność oferty umożliwiającej spełnienie oczekiwań klientów. Nasz rozbudowany dział R&D ze szczególną uwagą rozwija funkcjonalności kluczowe przy dynamicznych zmianach oczekiwań klientów w dobie cyfrowej rewolucji.”

Artur Matzka, Dyrektor Departamentu Produktów i Usług IT&EUC, Integrated Solutions

Konferencja HPE Discover More to jedno z największych, corocznych wydarzeń w branży IT i stanowi doskonałe źródło wiedzy o trendach rynkowych i technologiach informatycznych, które adresują potrzeby Klientów w szybko zmieniającym się otoczeniu. Dzisiaj HPE jest jednym z liderów wśród producentów dostarczających kompleksowe rozwiązania hybrydowego IT, firmą z wieloma unikalnym i technicznie zaawansowanymi produktami Data Center. Integrated Solutions nie mogło zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu – jesteśmy największym partnerem HPE w Polsce, posiadamy autoryzacje na poziomie Platinium i pochwalić się możemy największym w Polsce obrotem w zakresie sprzedaży rozwiązań HPE, rozwiązań HPE Hybrid IT oraz usług serwisowych HPE.  Dla nas ta konferencja to doskonała możliwość zaprezentowania szerokiej rzeszy klientów naszych najnowszych rozwiązań, przekazania trendów, wiedzy i inspiracji do działania, a także spotkania się z ludźmi biznesu – potencjalnymi Klientami i Partnerami.

W trakcie konferencji prezentowaliśmy DEMO integracji  technologii HPE Synergy i HPE Nimble Storage w modelu Infrastructure as Code z wykorzystaniem  stosu  aplikacyjnego  RedHAT, co adresuje potrzebę:  szybkiego i elastycznego dostosowania infrastruktury do zmiennych modeli obciążenia i aplikacji,  obniżenia kosztów utrzymania, zarzadzania i prowizjonowania systemów, środowisk i aplikacji i  gwarancji ciągłości działania biznesu przez dostępność stosu aplikacyjnego co najmniej równego dostawcom usług jak Facebook,  Amazon czy SalesForce.”

Roman Napierała, Indirect Sales Manager Central Eastern Europe, Aruba, a Hewlett Packard Enterprise company

„HPE Discover More 2019 to była doskonała okazja aby spotkać w jednym miejscu klientów i partnerów naszej firmy i poznać ich potrzeby i przemyślenia. Spora frekwencja jest dowodem na to, że i nasi odbiorcy akceptują ten format imprezy i że spełnia ona ich oczekiwania. Podczas konferencji możemy dostarczyć informacje o naszych nowych rozwiązaniach szerokiej rzeszy obecnych i przyszłych odbiorców. Mimo tego, że Aruba Networks połączyła się z Hewlett Packard Enterprise już kilka lat temu, nasze rozwiązania wciąż nie są znane tak powszechnie jak byśmy sobie tego życzyli. Wszyscy słusznie kojarzą naszą firmę z doskonałymi rozwiązaniami do budowy wydajnych i efektywnych sieci bezprzewodowych, czy przewodowych, ale nasze portfolio jest dużo większe. Zawsze dbaliśmy o bezpieczeństwo sieci i konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę w tym kierunku. Na tej konferencji prezentujemy NetInsight – zaawansowane narzędzie monitorujące i analizujące wydajność sieci wykorzystujące uczenie maszynowe.”

Gośćmi specjalnymi, których wystąpienie kończyło oficjalną część konferencji, byli himalaiści – Piotr Pustelnik i Piotr Tomala – którzy starali odpowiedzieć na pytanie „Czy himalaizm ma coś wspólnego z biznesem?” Porównanie nietypowe, ale wcale nie niemożliwe. Po tej części miała miejsce część mniej oficjalna pozwalająca na rozmowy biznesowe i nie tylko.

Podsumowując – HPE Discover More gwarantowało sporą ilość merytoryki, ciekawe wystąpienia prelegentów, interesujące warsztaty techniczne – dla wielu klientów była to istotna część tej konferencji. Na duży plus zaliczyć trzeba techniczną oprawę wydarzenia, jak i samą organizację. Na minus – dość tłoczna i głośna atmosfera, która utrudniała poruszanie i porozumiewanie się w szczytowych godzinach wydarzenia. Ocena końcowa – 5 z minusem. Na pewno HPE Discover More na dobre wpisało się w kalendarz najważniejszych spotkań branżowych.

- Reklama -

Gorące tematy

- Reklama -
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.