Rynek urządzeń sieciowych ma spore szanse na szybki rozwój

Udostępnij

Według raportu „Rynek urządzeń sieciowych według łączności (WiFi, Cellular, LoRa, ZigBee, Bluetooth), Typ urządzenia (Router, Brama, Punkt dostępowy), Zastosowania (mieszkalne, komercyjne, Enterprise, Industrial, Transportation) and Geography – Global Forecast to 2027”, opublikowanego przez MarketsandMarkets, przewiduje się, że wielkość globalnego rynku wzrośnie z 26,4 miliarda USD w 2022 roku do 36,4 miliarda USDdo 2027 roku; oczekuje się, że w okresie prognozy będzie rósł rocznie o 6,6%.

Z powodu COVID-19 rynek urządzeń sieciowych stanął w obliczu trudności. Wdrożenie sieci Wi-Fi pomaga przedsiębiorstwom szybko tworzyć i łączyć aplikacje biznesowe. Sieć Wi-Fi zapewnia również większą elastyczność, skalowalność, niezawodność i ekonomiczne korzyści w łączeniu krytycznych aplikacji biznesowych. Główne sektory przemysłu są zainteresowane automatyzacją i cyfryzacją swoich procesów biznesowych w celu usprawnienia operacji biznesowych i uzyskania nowych możliwości generowania przychodów. Ponieważ liczba użytkowników Internetu będzie nadal znacząco rosła w nadchodzących latach, oczekuje się, że jednocześnie wzrośnie również zapotrzebowanie na urządzenia sieciowe, w tym routery, bramy i punkty dostępowe.

Routery

Oczekuje się, że segment routerów będzie liderem na rynku urządzeń sieciowych według rodzaju w okresie prognozy. Rosnące zapotrzebowanie na szybkie łącze internetowe i coraz powszechniejsze korzystanie z inteligentnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety i inteligentne telewizory, napędzają popyt na routery bezprzewodowe z efektywną łącznością w sektorze mieszkaniowym. Oczekuje się, że rosnące zapotrzebowanie na urządzenia internetowe, rozwój sieci w chmurze i coraz większe zastosowanie technologii zwirtualizowanych będą napędzać wzrost rynku routerów do zastosowań przemysłowych, korporacyjnych i komercyjnych w okresie prognozy. Routery przemysłowe stanowią szkielet komunikacyjny dla aplikacji produkcyjnych i użyteczności publicznej, które działają zarówno w środowiskach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Przemysłowe routery komórkowe również muszą być certyfikowane pod kątem zgodności połączeń przez dostawców usług komórkowych, takich jak AT&T, Verizion i Vodafone. Niektóre routery przemysłowe mają również kompatybilność ze SCADA do użytku z urządzeniami i maszynami przemysłowymi, które korzystają ze znormalizowanej komunikacji SCADA. Routery przemysłowe mają również nielicencjonowane pasma bezprzewodowe, których nie ma w routerach domowych lub komercyjnych.

Segment wewnętrznych urządzeń sieciowych

Większy udział w rynku urządzeń sieciowych miał segment wewnętrzny. Zasięg sygnału dowolnego punktu dostępowego w pomieszczeniu różni się znacznie w zależności od urządzenia. Czynniki, które określają zasięg punktu dostępowego, obejmują konkretny protokół bezprzewodowy, na którym działa, siłę nadajnika urządzenia oraz charakter przeszkód fizycznych i zakłóceń radiowych w otaczającym obszarze. Fizyczne przeszkody, takie jak ceglane ściany i metalowe ramy lub siding, mogą zmniejszyć zasięg sieci Wi-Fi o 25% lub więcej. Sygnał bezprzewodowy słabnie za każdym razem, gdy napotyka przeszkodę; zdarza się to często w pomieszczeniach z powodu ścian, podłóg, a nawet zakłóceń elektronicznych powodowanych przez urządzenia.

Urządzenia sieciowe oparte na Wi-Fi

Wi-Fi umożliwia urządzeniom łączenie się bezpośrednio ze sobą lub z rozległymi sieciami w celu dostarczania informacji. Jest to kluczowa technologia napędzająca koncepcję IoT i działa głównie w paśmie częstotliwości około 2,4 GHz i 5,0 GHz. Oczekuje się, że Wi-Fi będzie wiodącym segmentem pod względem łączności na rynku urządzeń sieciowych w okresie prognozy. Od WiFi 5 po nowe routery, bramy i punkty dostępu WiFi 6 i 6E, łączność WiFi zapewnia idealną wydajność, zasięg i ogólną wartość. Router WiFi łączy się bezpośrednio z modemem za pomocą kabla. Dzięki temu może odbierać informacje z Internetu i przesyłać je do Internetu. Następnie router tworzy i komunikuje się z domową siecią WiFi za pomocą wbudowanych anten, umożliwiając w ten sposób wszystkim urządzeniom w sieci domowej dostęp do Internetu.

Urządzenia sieci korporacyjnej

Sieć korporacyjna jest zwykle wdrażana w dużych organizacjach i biurach. Obejmuje infrastrukturę IT używaną przez średnie i duże organizacje do zapewniania łączności między użytkownikami, urządzeniami i aplikacjami. Sieć korporacyjna składa się z fizycznych i wirtualnych sieci i protokołów, które służą podwójnemu celowi łączenia wszystkich użytkowników i systemów w sieci lokalnej (LAN) z aplikacjami w centrum danych i chmurze, a także ułatwiają dostęp do danych sieciowych i analiz. Oczekuje się, że rynek sieci korporacyjnych będzie wiodącym segmentem na rynku urządzeń sieciowych w okresie prognozy. Oczekuje się, że rosnące wykorzystanie technologii zwirtualizowanych będzie napędzać wzrost rynku urządzeń sieciowych dla aplikacji korporacyjnych w okresie prognozy. Przychylne inicjatywy rządowe promujące cyfryzację i industrializację gospodarek rozwijających się pozytywnie wpłyną na rynek przedsiębiorstw.

Zobacz

NASA: fragment chińskiej rakiety uderzył w Księżyc

Ponad trzy miesiące po kolizji, obserwacje prowadzone przez amerykańską agencję kosmiczną NASA potwierdziły nieplanowane uderzenie części rakiety w Księżyc - poinformowała niemiecka agencja prasowa DPA.

Minister rozwoju W.Buda: pracujemy nad likwidacją pozwoleń na budowę dla domów jednorodzinnych, bez ograniczenia powierzchni

MRiT pracuje nad likwidacją pozwoleń na budowę dla domów jednorodzinnych, bez ograniczenia powierzchni – powiedział w czwartek minister rozwoju Waldemar Buda. Resort poinformował także, że w internecie są już dostępne darmowe projekty domów do 70 m kw.

Oleksiak: mamy porozumienie z przedstawicielami ZZ KRL ws. zmian regulaminów wynagradzania i pracy

Mamy uzgodnione porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy - poinformowała w środę prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) Anita Oleksiak.

Cyfryzacja księgowości – w jaki sposób stała się faktem?

O 127% wzrosła liczba odczytywanych dokumentów, o 79% liczba...

Premier na WUF11 w Katowicach: miasta były głównym impulsem rozwoju

Miasta były u zarania naszych dziejów, naszej cywilizacji, głównym impulsem rozwoju - mówił premier Mateusz Morawiecki, otwierając w poniedziałek Światowe Forum Miejskie w Katowicach. Premier wyraził przekonanie, że Forum wypracuje wiele rozwiązań, które zaowocują lepszym życiem w miastach.

Obajtek: za 1,5 roku zaczniemy budowę farmy wiatrowej na Bałtyku

Za 1,5 roku jako pierwsza spółka Skarbu Państwa rozpoczniemy budowę farmy wiatrowej na Bałtyku – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w piątek w Krakowie.
- Reklama -