- Reklama -

Rynek usług sieciowych. Colt wizjonerem wg raportu Gartnera

Zobacz

- Reklama -

Napędzany przez pandemię COVID-19 oraz rozwój narzędzi IT w chmurze, rynek globalnych usług sieciowych dla przedsiębiorstw przechodzi zmianę pokoleniową w zakresie technologii i krajobrazu dostawców – wynika z raportu Magic Quadrant amerykańskiej firmy badawczej Gartner. Badanie wymienia również najważniejszych graczy: Colt Technology Services utrzymał status wizjonera.

Do 2025 roku 65 proc. przedsiębiorstw będzie musiało wdrożyć architektury sieciowe SD-WAN, aby utrzymać zwinność i zapewnić wsparcie dla aplikacji w chmurze. Dziś ten odsetek firm wynosi 30 proc. – czytamy  w marcowym raporcie Magic Quadrant amerykańskiej firmy badawczej Gartner na temat usług sieciowych. Prognozowane wzrosty dotyczą także wdrożeń rozwiązań sieciowych WAN dla zapewnienia elastycznej przepustowości, a także usług SDCI.

Skąd taki zwrot firm w kierunku rozbudowy cyfrowej infrastruktury? Eksperci Gartnera wskazują kilka powodów. andemia COVID-19 uwypukliła prawdziwą wartość zwinności dla sieci korporacyjnych, ponieważ przedsiębiorstwa musiały szybko zmienić praktyki pracy, przyspieszyć transformacje cyfrowe i transformacje w chmurze oraz radzić sobie z szybko zmieniającymi się warunkami biznesowymi.

Organizacje korzystające z elastycznych technologii sieciowych i podejść do zaopatrzenia były w stanie znacznie lepiej wspierać szybkie wprowadzanie nowych punktów końcowych i nowych aplikacji, w tym usług w chmurze i IoT, i dokonywały tego przy jednoczesnej kontroli wydatków na sieć WAN. Przedsiębiorstwa coraz chętniej biorą pod uwagę innowacyjne usługi, zwłaszcza te, które mogą być konsumowane na zasadzie as a service.

„Przedsiębiorstwa o globalnych potrzebach sieciowych mogą wybierać spośród szerokiej gamy dostawców rozwiązań. Decyzja ta będzie oparta na wymaganiach geograficznych, wymaganych specyficznych usługach i preferowanym podejściu do zaopatrzenia”podkreślono w raporcie.

Dokument wymienia także najważniejszych graczy na rynku. Firma Colt Technology Serwices została uznana po raz drugi rok z rzędu za wizjonera, przez wzgląd na zasięg sieci, ofertę usług na żądanie i usługi dla rynków kapitałowych.

– Miniony rok pokazał bardziej niż kiedykolwiek, że pozostawanie zainspirowanym podczas dążenia do celu ma kluczowe znaczenie dla naszych klientów, a także dla długowieczności naszej firmy. Colt stara się wykorzystać wartości, które zawsze były w DNA firmy, aby stworzyć środowisko ciągłej transformacji, które stawia przedsiębiorstwa w najlepszej możliwej pozycji do sprostania dzisiejszym wyzwaniom biznesowympowiedziała Keri Gilder, dyrektor generalna Colt.

– Wierzymy, że bycie uznanym, po raz drugi, za wizjonera w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner pokazuje, że pozostajemy w czołówce naszej branży, której znaczenie jest bardziej krytyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego, że ponownie zostaliśmy ocenieni w ten sposób, a to tylko wzmacnia nasze zaangażowanie w ciągłe zmienianie sposobu funkcjonowania świata dzięki sile łącznościdodała.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -