Samsung udostępnił nową wersję programu zdalnego laboratorium testowego

Udostępnij

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentowała dziś ulepszony program zdalnego laboratorium testowego, które pozwala programistom łatwo wirtualnie i zdalnie testować aplikacje na tysiącach urządzeń Samsung Galaxy, w tym także serii Galaxy S21 z One UI 4 beta oraz najnowszych Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G. Za sprawą programu developerzy mogą efektywniej testować swoje nowe aplikacje, nie muszą bowiem pokrywać żadnych kosztów sprzętowych.

Za sprawą globalnego dostępu do program zdalnego laboratorium testowego programiści z całego świata będą mogli zdalnie testować swoje aplikacje na urządzeniach Galaxy – bez względu na to, w jakim kraju mieszkają. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat firma Samsung zbudowała takie laboratoria w różnych państwach, w tym w Indiach, Polsce, Korei Płd. i USA. Dla zapewnienia szybszego i bardziej niezawodnego dostępu do oferowanych w ramach programu usług[1], został on ostatnio rozszerzony o laboratoria w Brazylii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Wietnamie.

– Bez naszej niesamowitej społeczności developerskiej nie moglibyśmy oferować użytkownikom tak innowacyjnych mobilnych wrażeńmówi TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. – Dlatego właśnie wykorzystujemy naszą ekspercką wiedzę i innowacyjną technologię, by wspierać programistów. Są dla nas absolutnie kluczowymi partnerami wspierającymi rozbudowę naszego otwartego ekosystemu Galaxy. 

Dzięki nowej wersji programu developerzy uzyskają dostęp do zautomatyzowanego narzędzia testowego, które pozwoli im monitorować wykorzystanie CPU i pamięci podczas działania badanej aplikacji oraz sprawdzać, czy ma ona wpływ na zasoby systemu. Zaś za sprawą nowej usługi klienta sieciowego program oferuje usprawniony interfejs użytkownika i doskonalszą grafikę. W najbliższej przyszłości programiści zyskają też możliwość używania nowego kanału komunikacji, co da im bezpośredni dostęp do ekspertów Samsung służących radą na temat tego, jak poprawić działanie testowanej aplikacji.

Więcej: developer.samsung.com/remote-test-lab

[1] Prędkość testowa programu zdalnego laboratorium może się różnić w zależności od odległości od serwera, ilości danych i natężenia ich ruchu w ramach połączenia sieciowego oraz lokalnej polityki sieci (firewall).
[2] Dostęp do nowych funkcjonalności może się różnić w zależności od modelu, wersji oprogramowania i rynku. Programiści muszą być zalogowani na stronie Samsung Developers przy użyciu konta Samsung. By uzyskać dostęp do usługi klienta sieciowego, developerzy będą musieli korzystać z przeglądarki Chrome.

Źródło:Samsung

Zobacz

Komisja Europejska obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 r. i 2023 r.

Komisja Europejska obniżyła w poniedziałek prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 r. z 5,5 proc. do 3,7 proc. Jeszcze w lutym prognozowała, że w 2023 r. polski PKB wzrośnie o 4,2 proc. Obecne szacunki KE to 3 proc.

Co czwarty Polak nie czuje się w sieci bezpiecznie

Wydarzenia w Ukrainie mają tragiczne konsekwencje przede wszystkim dla...

Ceny gazu w Europie mocno w górę z powodu obaw o tranzyt paliwa z Rosji przez Ukrainę

Ceny gazu w Europie mocno rosną z powodu obaw inwestorów o dostawy paliwa z Rosji tranzytem przez terytorium Ukrainy. Niepokój na rynku wywołuje też informacja, że Moskwa nałożyła sankcje na tradera, którego przejęły Niemcy od Gazpromu. Kontrakty na gaz w Amsterdamie (ICE Endex Dutch TTF) wzrosły o 11 proc. do 104,30 euro za MWh. Teraz zwyżka wynosi 7,7 proc. - informują traderzy.

Już co piąty Polak permanentnie zestresowany pracą

Jak wynika z Raportu „Stres w pracy 2021”, obserwujemy drastyczny wzrost...

Energa: wynik EBITDA grupy za pierwszy kwartał tego roku wyższy o 42 proc. r/r

Skonsolidowany wynik EBITDA grupy Energa za pierwsze trzy miesiące 2022 r. wyniósł 1,08 mld zł i był wyższy o 42 proc. r/r - podała w czwartek spółka. Zysk grupy wzrósł o 59 proc. r/r, do 0,61 mld zł.

Komisja Finansów Publicznych poparła poprawki PiS do ustawy obniżającej niższą stawkę PIT

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych poparła w środę poprawki posłów PiS do ustawy obniżającej niższą stawkę PIT z 17 do 12 proc. Dotyczą one wyrównania ubytków dochodów przez samorządy i organizacje pożytku publicznego.
- Reklama -