[the_ad_group id="105318"]

Skuteczna strona internetowa firmy – jak ją stworzyć?

[the_ad_group id="105318"]

Skuteczna strona internetowa firmy – jak ją stworzyć?

Stworzenie własnej strony internetowej? Przecież to nie może być aż tak trudne! Ale skuteczna strona internetowa…to już jest coś. Odpowiednia strona internetowa to klucz do sukcesu Twojej firmy, dlatego warto trzymać się kilku wskazówek, które pomogą zwiększyć liczbę generowanych przez Twoją witrynę klientów. Zainteresowaliśmy Cię? W takim razie sprawdź nasze poniższe propozycje!

Zapewnij odpowiedni hosting

Tworząc stronę internetową musisz wiedzieć, że masz trzy opcje planu hostingowego: serwer współdzielony, dedykowany oraz VPS. Pierwszy z nich jest najtańszą, ale też najmniej korzystną opcją. Dwa kolejne to droższe, ale bardziej bezpieczne i bardziej wydajne serwery. Odpowiedni serwer odpowiada m. in. za bezpieczeństwo, wydajność i szybkość, dlatego warto zapewnić odpowiednie parametry hostingu wraz ze wsparciem pomocy technicznej.

Skorzystaj z najlepszego systemu CMS

Wybierz system zarządzania treścią, który będzie idealnie odzwierciedlał Twoje potrzeby. Na rynku dostępnych jest wiele oprogramowań, które posiadają różne zastosowania, dlatego przeanalizuj i samodzielnie określ, które funkcjonalności powinna posiadać Twoja strona. Ustal też budżet oraz sprawdź możliwości skalowania, dostosowywania, ale także łatwość obsługi.

Nie zapomnij o doprecyzowaniu rodzaju swojej strony – złożone i zaawansowane projekty wymagać będą potężnej platformy, która udźwignie ich ciężar. Analogicznie będzie z prostymi, wizytówkowymi witrynami, dla których prosty CMS będzie wystarczający.

Zobacz również porównanie dwóch najpopularniejszych CMSów na rynku:

https://smartbees.pl/blog/drupal-vs-wordpress-na-co-sie-zdecydowac-tworzac-strone-internetowa

Dostosuj witrynę do urządzeń mobilnych

Ogromna część użytkowników Internetu, bo zdecydowanie więcej niż połowa, korzysta z sieci używając urządzeń mobilnych. Posiadając stronę internetową swojej firmy obowiązkowym elementem jej obecności online jest projekt RWD, który będzie prawidłowo wyświetlać się na ekranie dowolnego urządzenia. Brak responsywnego projektu lub nieprawidłowości w wyglądzie strony na urządzeniach mobilnych, dyskwalifikują Twoją witrynę przez wielu użytkowników, dlatego absolutnym niezbędnikiem jest właściwy widok strony i na komputerach i na smartfonach czy tabletach.

reponsywna-strona-internetowa

Zaprojektuj przyjazny dla użytkownika interfejs

Strona internetowa Twojej firmy musi zapadać w pamięć i zapewniać pozytywne wrażenie. Nie staraj się być na siłę zgodny z trendami, postaw na czytelną stronę zaprojektowaną zgodnie z Twoim brandbookiem. Zapewnij intuicyjny system nawigacji, dzięki któremu użytkownicy łatwo znajdą to, czego poszukują na Twojej stronie. Utrzymuj swoją markę konsekwentnie w projekcie witryny, dbaj o spójność i przejrzystość, a z pewnością Ci się to opłaci.

Zadbaj o transparentność informacji

Firmowa strona internetowa musi zawierać dane kontaktowe oraz informacje o firmie. Podanie tego typu komunikatów buduje zaufanie do marki, a witryna staje się bardziej wiarygodna. Wszelkie pytania czy wątpliwości użytkownik może rozwiać, kontaktując się z osobami, które mogą odebrać telefon lub odpisać na maila podanego na stronie. Jeśli przewidujesz ogromny ruch w witrynie lub dużo pytań, warto stworzyć FAQ lub uruchomić live chat, który zmniejszy liczbę pytań o te najczęściej zadawane.

Zoptymalizuj witrynę pod kątem wyszukiwarek

Każda strona internetowa z założenia ma być rozpoznawalna i generować duży ruch. Jednak sama witryna to nie wszystko, należy zadbać o jej pozycję w wynikach wyszukiwania. W tym celu trzeba zapewnić odpowiednie działania SEO, które sprawią, że witryna konkurując z podobnymi do twojej stronami, będzie wyświetlana wyżej w wyszukiwarkach. O co należy zadbać? W tym z pewnością pomogą Ci wykwalifikowani specjaliści jak Smartbees, jednak to, co musisz wiedzieć to fakt, że pozycjonowanie to ciągły proces, który ma wielki wpływ na ilość ruchu na Twojej stronie.

Firmy chcąc pozostać konkurencyjne, cały czas prześcigają się w tworzeniu angażujących stron internetowych, które będą odpowiadać potrzebom ich użytkowników, dlatego też stworzenie skutecznej strony internetowej jest aż tak skomplikowane. Mamy jednak nadzieję, że powyższe wskazówki opisane w artykule pomogą Ci znaleźć klucz do sukcesu. Powodzenia!

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów