Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Sopra Steria i OVHcloud rozszerzają partnerstwo

Udostępnij

Sopra Steria, lider w dziedzinie doradztwa, usług cyfrowych i rozwoju oprogramowania, ponownie łączy siły z OVHcloud, wiodącym europejskim dostawcą chmury, aby opracować nowe narzędzia open source. Celem działań jest industrializacja sztucznej inteligencji (AI) oraz przyspieszenie tempa transformacji przedsiębiorstw.

Wykorzystanie potencjału danych i możliwości oferowanych przez sztuczną inteligencję osiąga obecnie najwyższy poziom we wszystkich sektorach. Dostępne rozwiązania, dopasowane do potrzeb niemal każdej dziedziny biznesu, sprawiają, że skalowanie staje się priorytetem. Mając to na uwadze OVHcloud i Sopra Steria współpracują, by zindustrializować proces tworzenia i wdrażania sztucznej inteligencji w oparciu o europejskie rozwiązania open source, tym samym powszechnie je udostępniając.

Łącząc ofertę AI OVHcloud z potencjałem industrializacji AI oferowanej przez Sopra Steria, partnerstwo ma umożliwić firmom zwiększenie skali wdrażania rozwiązań sztucznej inteligencji. Zapewni kompleksowe rozwiązania, od tworzenia programów szkoleniowych dotyczących modeli sztucznej inteligencji, po nadzorowanie ich bezpiecznego wdrażania na skalę przemysłową za pośrednictwem łańcucha MLOps (Machine Learning Operations).

– Nasze partnerstwo z OVHcloud pozwala na połączenie naszego know-how w zakresie innowacji, umożliwiając publicznym i prywatnym interesariuszom z Europy przyspieszać wdrażanie sztucznej inteligencji. Wraz z OVHcloud będziemy działać, by wspólnie tworzyć godne zaufania rozwiązania AI, dzięki którym klienci będą mogli wykorzystać w pełni potencjał swoich danychpodkreśla Cyril Malargé, CEO Sopra Steria.

– Stworzenie ogólnoeuropejskiego ekosystemu, który przyspieszy proces wdrażania sztucznej inteligencji i zwiększy społeczność open source jest kluczowym krokiem do wzmocnienia technologicznej przewagi konkurencyjnej firm w całej Europie. Wykorzystanie wiedzy i doświadczenia OVHcloud w dziedzinie sztucznej inteligencji na skalę międzynarodową, poparte know-how Sopra Steria w zakresie industrializacji rozwiązań, dowodzi, że Europa może wytwarzać najnowocześniejsze, wysokowydajne i godne zaufania rozwiązania, które będą dostępne dla każdego dodaje Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Zobacz

Sejm przegłosował dopuszczenie do sprzedaży węgla brunatnego

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o programach wsparcia dla firm w związku z cenami prądu i gazu wraz z poprawką PiS czasowo dopuszczającą sprzedaż węgla brunatnego gospodarstwom domowym. Ustawa trafi teraz do Senatu.

“Cały czas borykamy się z trudnościami z dystrybucją węgla”

Rząd planuje ustawę, która przewiduje, że cena węgla dystrybuowanego przez samorządy dla gospodarstw domowych wyniesie ok. 2.000 zł, a rząd dopłaci władzom lokalnym różnicę, jeżeli kupią droższy surowiec - wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

Prof. Jemielity: “chemia klik” rewolucjonizuje nauki przyrodnicze

Nazwa "chemia klik" nawiązuje do dźwięku wydawanego przez łączące się ze sobą klocki – tak w prosty sposób można budować złożone molekuły dzięki odkryciom noblistów. Chemia bioortogonalna poprzez takie połączenia wewnątrz żywych komórek pozwala tworzyć leki, testy diagnostyczne czy terapie celowane – tłumaczy prof. Jacek Jemielity z UW.

Premier Orban wsparł jednego z kandydatów podczas niedzielnych wyborów prezydenckich w Brazylii

Premier Węgier Viktor Orban wsparł w niedzielnych wyborach prezydenckich w Brazylii prawicowego kandydata Jaira Bolsonaro, ubiegającego się o reelekcję. Film z wyrazami poparcia udostępnił na Twitterze prezydent Brazylii.

Hiszpania ograniczy ilość wody przesyłanej do Portugalii. Dlaczego?

Władze Hiszpanii i Portugalii porozumiały się w sprawie redukcji wody przesyłanej głównymi rzekami między tymi krajami. Decyzja ta, naruszająca porozumienie obu państw z 1998 r., wynika z pogarszającego się w tym roku niedoboru wody. Powodem jest susza.

Norwegia: w pobliżu pól naftowych szpiegują rosyjskie statki naukowe

W pobliżu norweskich pól naftowych i gazowych pływają rosyjskie statki naukowe, które prowadzą działalność szpiegowską - piszą norweskie media. Według gazety "Aftenposten" od czerwca na Bałtyku i Morzu Północnym obecnych było dziewięć takich jednostek.
- Reklama -

REKLAMA