Tech Data: Kamil Staśko AWS Business Development Managerem

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Tech Data poinformowała o powierzeniu stanowiska AWS Business Development Managera Kamilowi Staśko posiadającemu 9-letnie doświadczenie w branży IT wyniesione
z pracy zarówno po stronie dostawców – Veeam Software, Konica Minolta, jak i dystrybutorów – Veracomp. Swoją kreatywność, zaangażowanie, wiedzę merytoryczną, znajomość rynku IT i nowych technologii Kamil Staśko ma zamiar przełożyć na rozwój biznesu AWS w Tech Data i na rynku polskim. Zależy mu na pomaganiu Partnerom w budowaniu ich biznesu w oparciu o rozwiązania AWS, dostarczając wszystkich niezbędnych narzędzi w postaci szkoleń, wsparcia handlowego, technicznego, marketingowego.

Kami Staśko swoją przygodę z IT rozpoczął w 2012 r. od pracy w Veracomp, gdzie jako Product Manager odpowiadał za rozwój sprzedaży rozwiązań do backupu i archiwizacji danych – Veeam, Veritas, Arcserve, ale także serwerów NAS, macierzy dyskowych i bibliotek taśmowych: Tandberg Data, Imation, Infortrend, Synology. W 2016 roku przeszedł do Veeam Software i rozwijał kanał partnerski najpierw na stanowisku Inside Channel Manager, a potem Inside Hosting Manager. Jako IHM był odpowiedzialny za rozwój Partnerów w Europie Środkowo-Wschodniej oferujących usługi chmurowe, as-a-service, co było jego pierwszym krokiem do świata chmury. W 2019 roku związał się z Konica Minolta, gdzie jako Dealer Manager współpracował z Partnerami, dbał o ich rozwój, szkolenia, etc.

Na nowym stanowisku Kamil Staśko stawia sobie dwa główne zadania – zbudowanie dobrze rozwiniętego kanału sprzedaży Partnerów AWS oraz umocnienie pozycji Tech Data jako dystrybutora oferującego rozwiązania chmurowe poprzez wykorzystanie potencjału „Multi-Cloud”, przez co rozumie współpracę z innymi producentami, jak Microsoft Azure czy IBM. Podejście to ma zresztą na celu nie tylko zwiększenie udziałów rynkowych Tech Data, ale również pomoc Partnerom w projektowaniu i odsprzedaży rozwiązań chmurowych do ich klientów i tym samym służy umocnieniu pozycji Partnerów na rynku.

Kamil Staśko ma bardzo dojrzałe podejście do biznesu. Dużą wagę przywiązuje do doszkalania się – brał udział w różnego rodzaju kursach organizowanych przez Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego, które pozwoliły mu uzyskać wiedzę oraz umiejętności w zakresie kreatywnego diagnozowania, definiowania i rozwiązywania problemów, co wykorzystuje w pracy z Partnerami oraz w kursach Akademii Menadżera organizowanej przez Konica Minolta we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, komentuje: „Kamil Staśko stał się częścią dynamicznie rozwijającego się, bardzo ważnego z biznesowego punktu widzenia zespołu specjalistów, wśród których znajdziemy wielu indywidualistów. Zasilając go wiedzą merytoryczną, kreatywnością i chęcią poszukiwania nowych rozwiązań z pewnością przyczyni się do dalszego wzmacniania pozycji Tech Data
w obszarze rozwiązań chmurowych. Z ogromną przyjemnością i dużymi oczekiwaniami witam Kamila w naszej organizacji i życzę mu wielu sukcesów. Zawsze powtarzam: kapitał ludzki to nasz największy kapitał”.

Kamil Staśko ma wykształcenie wyższe. Ukończył studia na kierunku ochrona środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Prywatnie Kamil Staśko interesuje się design thinking i nowymi technologiami. Uwielbia długie wycieczki rowerowe. W sezonie zimowym jeździ na snowboardzie. Lubi również weekendowe wypady. A kiedy nie dopisuje pogoda, stawia na gry planszowe.