Ad image

Tech Data: Paweł Wójcik Business Development Managerem

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Tech Data, a TD SYNNEX company, poinformowała o powierzeniu stanowiska Business Development Managera Pawłowi Wójcikowi posiadającemu 12-letnie, poparte sukcesami doświadczenie w zakresie rozwoju sprzedaży w branży IT, które zostało wyniesione z pracy zarówno po stronie dystrybutora, jak i resellera. Obejmując nowe obowiązki Paweł Wójcik jako priorytety traktuje aktywny rozwój kanału partnerskiego Tech Data oraz budowę solidnego, świetnie ze sobą współpracującego zespołu Lenovo PCG.

Paweł Wójcik swoje pierwsze szlify w IT zdobywał w x-kom, gdzie w latach 2010 – 2012 pracował jako handlowiec. W 2012 r. został Product Managerem w RGP Group i odpowiadał za sprzedaż produktów ASUS, Dell oraz tabletów. W 2013 r. przeszedł do Action i przez 3 lata realizował się jako Product Manager Hewlett Packard.

W latach 2017 – 2019 pracował w Ingram Micro. Będąc Product Managerem Dell EMC miał przyjemność budować dystrybucję Dell EMC od początku otrzymania kontraktu dystrybucyjnego. W 2020 r. związał się z DM Group Poland. Jako Product Manager / Business Development Manager rozwijał sprzedaż linii produktów HP, Dell, ASUS, Acer.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, komentuje: „Paweł Wójcik jest cennym nabytkiem dla Tech Data. Posiada duże doświadczenie w zakresie rozwoju sprzedaży i kanału partnerskiego zarówno w obszarze broadline, jak i zaawansowanych rozwiązań. Dobrze zna rynek i jest na bieżąco z aktualnymi trendami. Wnosi do naszego zespołu nową energię, entuzjazm oraz konkretny pomysł na biznes Lenovo. Życzę mu wielu sukcesów i trzymam za niego kciuki”. 

Prywatnie Paweł Wójcik kocha podróże. Interesują go nowinki technologiczne, sport (badminton, squash, nurkowanie, strzelectwo sportowe), dobry film, rynki finansowe.

Paweł Wójcik raportuje do Pawła Andrzejewskiego, Business Unit Managera PC Systems.