Tomasz Wejcman dołączył do iPOS SA obejmując fotel prezesa

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
5 min

Tomasz Wejcman, były Country Manager w Verifone, w maju br. objął stanowisko prezesa w iPOS SA – spółce, która jest twórcą pierwszego kasoterminala oraz pierwszej kasy wirtualnej na terminalu. W firmie Verifone, która jest światowym dostawcą terminali płatniczych, odpowiadał za polski oddział, w tym m.in. za wyniki sprzedaży, politykę cenową a także za rozwój i wdrażanie produktów. Ponadto ma 25-letnie doświadczenie strategicznym i operacyjnym zarządzaniu przedsiębiorstwami, zarówno w międzynarodowych spółkach, jak i w organizacjach z kapitałem polskim. Swoje kompetencje wykorzysta w iPOS, gdzie zajmie się kreowaniem strategii, definiowaniem możliwości wzrostu, budowaniem nowych kanałów sprzedaży oraz współpracą z partnerami.

Mariaż świata płatniczego ze światem fiskalnym

Tomasz Wejcman zna spółkę iPOS od początku jej istnienia, ponieważ z ramienia Verifone uczestniczył w projekcie dostarczania terminali płatniczych stanowiących bazę dla kasy wirtualnej oraz element wszystkich kasoterminali. Praktyczna wiedza Tomasza Wejcmana w zakresie rynku płatności elektronicznych i wypracowane kontakty pozwolą zacieśnić relacje iPOS z podmiotami działającymi w segmencie płatności bezgotówkowych oraz organizacjami płatniczymi.

Kilka lat temu iPOS jako pierwszy zrealizował logiczną i oczywistą potrzebę zintegrowania dwóch światów – fiskalnego i płatniczego, a dodatkowo w odpowiedzi na wymagania przedsiębiorców dostarczył platformę do zarządzania biznesem, tworząc zintegrowany produkt. Będziemy kontynuować strategię produktu all-in-one. Stawiamy na współpracę z branżą w zakresie promowania płatności bezgotówkowych oraz rozwoju nowoczesnych usług i narzędzi dla merchantówzapewnia Tomasz Wejcman. 

Nowy prezes iPOS przekonuje, że współpraca z partnerami branżowymi przede wszystkim zwiększy wartość funkcjonalną oferowanych rozwiązań dla przedsiębiorców i pozwoli na stworzenie oferty end-to-end, w której – w ramach jednego rozwiązania – dostarczana będzie pełna usługa potrzebna do efektywnego prowadzenia biznesu.

- Advertisement -

Przed rynkiem stoją kolejne wyzwania wynikające z nieuniknionej cyfryzacji i wymagań współczesnego przedsiębiorcy – w zakresie wykorzystania terminali płatniczych jako bazy dla aplikacyjnych rozwiązań fiskalnych oraz innych produktów stanowiących wartość dodaną dla merchanta. Będziemy inicjować zmiany oraz angażować się w działania podejmowane przez środowisko, aby stymulować rozwój branży płatności bezgotówkowych w Polsce skupiając się na wykorzystaniu terminali płatniczych w celu dodania im zupełnie nowych zastosowań – podkreśla Tomasz Wejcman.

Kasy wirtualne dla wszystkich

Strategicznym celem iPOS będzie popularyzacja idei kas w formie oprogramowania oraz wielu innych usług, dla których bazą są terminale płatnicze. Obecnie ustawodawca dopuszcza możliwość stosowania kas w formie oprogramowania jedynie w branży HoReCa i transporcie. Nowy prezes iPOS SA przekonuje, że umożliwienie stosowania kas wirtualnych na szeroką skalę przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników rynku.

Terminal z funkcją kasy fiskalnej to krok w celu jeszcze większego upowszechnienia się płatności bezgotówkowych, na czym z pewnością zyska gospodarka. Zastąpienie sprzętowej kasy rejestrującej aplikacją fiskalna na terminalu to również mniejsze koszty dla przedsiębiorcy, który na jednym urządzeniu otrzyma wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia działalnościprzekonuje Tomasz Wejcman. Należy także podkreślić, że wykorzystanie terminala płatniczego jako bazy sprzętowej dla oprogramowania kasy fiskalnej gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, typowy dla urządzeń płatniczych, w szczególności spełnia standardy wynikające z surowych wymagań stawianych przez organizacje płatnicze. Zastosowane zabezpieczenia na poziomie systemu operacyjnego oraz sprzętu sprawiają, że terminal płatniczy jest gwarantem bezpieczeństwa dla oprogramowania kasy, co w pełni adresuje zarzuty sceptyków dotyczące szczelności i bezpieczeństwadodaje.

Spółka stoi na stanowisku, że technologia tego typu pozwoli walczyć z problemami związanymi z dostępnością elektroniki, a przy okazji ma wymiar ekologiczny.

Kasa fiskalna na terminalu to rozwiązanie pozwalające na ograniczenie liczby urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności, a to adresuje trudności z dostępem komponentów do produkcji urządzeń fiskalnych, które są podyktowane m.in pandemią i skutkami wojny w Ukrainie. Wdrożenie rozwiązań all-in-one na szeroką skalę ma też wpływ na ślad węglowy, co oznacza, że jest to opcja spójna z działaniami świata mającymi na celu ochronę środowiskamówi Tomasz Wejcman.

Tomasz Wejcman, ipos
Tomasz Wejcman

Ekspansja w odpowiedzi na potrzeby rynku

Zarząd iPOS, w poszerzonym o Tomasza Wejcmana składzie, stawia na dynamiczny rozwój technologiczny, który pozwoli na rozbudowę portfolio produktów adresujących wymagania funkcjonalne większości segmentów rynku. Obecnie spółka w ramach planu produktowego wdrożyła rozbudowaną funkcjonalność systemu do gastronomii opartego o kasę wirtualną na terminalu.

Za strategiczne projekty technologiczne, architekturę i zarządzanie R&D będzie odpowiedzialny Adam Tomaszewski, który dotychczas pełnił funkcję prezesa iPOS, a od maja objął rolę Wiceprezesa. Adam Tomaszewski kierował projektem stworzenia wszystkich kasoterminali iPOS, w tym pierwszej kasy wirtualnej na terminalu płatniczym oraz ich homologacji.

Udostępnij
- REKLAMA -