in ,

Ubiquiti UniFi UAP-AC-SHD – nowa generacja zabezpieczenia sieci Wi-Fi

Ubiquiti znane jest ze świetnego sprzętu sieciowego. Najnowszy punkt dostępowy UAP-AC-SHD udowadnia, że bestseller UAP-AC-PRO nie był ostatnim słowem producenta. To pierwszy tego typu produkt oferujący zabezpieczenia na najwyższym poziomie. Dzięki temu sprzęt sprawdzi się w szpitalach, bankach czy na uniwersytetach – wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo i poufność danych jest priorytetem.

Najnowsza technologia

Urządzenie wyposażono w dwupasmowy system radiowy, który oferuje stały monitoring i ochronę przed zagrożeniami. Punkt dostępowy Ubiquiti UniFi AC SHD wyposażony jest w technologię Wave 2 MU-MIMO. Pozwala ona na komunikację z wieloma klientami w tym samym czasie, znacznie zwiększając przepustowość oraz poziom obsługi. Maksymalną wydajność dla wielu użytkowników zapewni działanie w trybie 2.4 GHz oraz 5 GHz. Dzięki użyciu wielu anten i technologii beamforming uzyskuje się większą przepustowość i lepszy zasięg. Urządzenie oferuje 800 Mbps dla 2,4 GHz oraz 1733 Mbps dla 5 GHz. UAP-AC pozwala na podłączenie nawet 500 i więcej użytkowników. Posiada dwa porty Ethernet 10/100/1000. Można korzystać z niego zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków.

 

Ochrona danych

Główną cechą Ubiquiti UniFi AC SHD jest wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Z airView oraz airTime użytkownicy mają dostęp do informacji o sieci w czasie rzeczywistym. Mogą więc analizować dostępne kanały bez wpływu na wydajność sieci. Dzięki temu klienci korzystający z urządzenia nie odczują żadnych spadków wydajności. Za pomocą UniField IT możliwa jest kontrola sieci zarówno przez internet, jak i sieć lokalną. Pozwala to na pełną wiedzę o połączonych SSID, typach danych czy urządzeniach. Wszystko z poziomu aplikacji w czasie rzeczywistym. WIPS wykrywa i blokuje niepowołane próby połączenia do sieci. Dzięki temu dostępne kanały Wi-Fi są chronione przed zagrożeniami.

Porównanie z poprzednimi wersjami

UAP‑AC‑PRO UAP‑AC‑HD UAP‑AC‑SHD
Dimensions ∅196.7 x 35 mm ∅220 x 48.1 mm ∅220 x 48.1 mm
Environment Indoor/Outdoor Indoor/Outdoor Indoor/Outdoor
2.4 GHz Radio Rate 450 Mbps 800 Mbps 800 Mbps
5 GHz Radio Rate 1300 Mbps 1733 Mbps 1733 Mbps
PoE Mode 802.3af PoE/802.3at PoE+ 802.3at PoE+ 802.3at PoE+
Ports (2) 10/100/1000 Ethernet (2) 10/100/1000 Ethernet (2) 10/100/1000 Ethernet
Wi‑Fi Users 200 Users 500+ Users 500+ Users
airTime  ✕  ✓
airView  ✕  ✓
WIPS  ✕  ✓

Dostępność urządzenia

Zaawansowane, ale bardzo intuicyjne w obsłudze oprogramowanie airTime, airView i WIPS sprawia, że model znajduje zastosowanie głównie w miejscach, gdzie priorytetem jest ochrona danych, czyli np. w bankach, uczelniach czy szpitalach. Sprzęt Ubiquiti oferowany jest przez firmę Senetic, która specjalizuje się w rozwiązaniach sieciowych i oprogramowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
KNT

Kampus Nowych Technologii – przestrzeń przyszłości?

Święta

Boże Narodzenie 2017: co zrobić, by nie obawiać się o swoje dane kupując przez Internet świąteczne prezenty