Veeam Software sprzedany za 5 mld dolarów

- Reklama -

Insight Partners ogłosił dzisiaj, że zawarł ostateczną umowę na przejęcie Veeam Software, lidera w zakresie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych Cloud Data Management. Pod własnością Insight Partners, Veeam stanie się amerykańską firmą z amerykańskim zespołem kierowniczym, kontynuując globalną ekspansję z biurami w 30 krajach i klientami w ponad 160 krajach.

Przejęcie, które ma zostać sfinalizowane w pierwszym kwartale 2020 roku, pozwoli Veeam przyspieszyć ewolucje Veeam w chmurę hybrydową, ekspansję na nowe rynki i kontynuację rozwoju. W ramach przejęcia, William H. Largent został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego (CEO) – wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego (EVP), ds. Operacyjnych – a Danny Allan został mianowany dyrektorem technologicznym (CTO).

W ciągu ostatniego roku firma wprowadziła szereg nowych innowacji, w tym Veeam Backup dla Amazon Web Services (AWS), Veeam Backup dla Microsoft Office 365 v4, Veeam Universal License (VUL) i ogłaszając Veeam Backup dla Microsoft Azure – zwiększając swój udział w rynek amerykański, a także umacnia swoją pozycję na rynku globalnym. Przejęcie ma przyspieszyć wzrost firmy Veeam i ekspansję na sąsiednie rynki.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -