Vertiv dołącza do programu partnerskiego RISE

Udostępnij

Vertiv zawarł nowe partnerstwo z wiodącym szwedzkim instytutem badawczym i partnerem w zakresie innowacyjności RISE Research Institutes of Sweden. Vertiv przystąpił do programu partnerskiego na poziomie platynowym, w obszarze dotyczącym technik związanych z rozwiązaniami dla centrów danych. Dołączył tym samym do partnerów-założycieli tej instytucji, takich jak Facebook, Ericsson, Vattenfall, ABB, LTU i region Norrbotten.
 
RISE jest własnością państwa szwedzkiego i jest wspierane z funduszy UE. Badania nad rozwiązaniami dla centrów danych w ramach RISE prowadzone są w mieście Luleå, we współpracy z uniwersytetami, firmami przemysłowymi i sektorem publicznym. Dotyczą głównie innowacyjności w przemyśle, a ich głównym celem jest wspieranie zrównoważonego wzrostu poprzez wzmocnienie konkurencyjności.
 
W ramach partnerstwa z RISE firma Vertiv będzie w szczególności wspierać ośrodek obsługujący badawczo-testowe środowisko obejmujące infrastrukturę i chmurę (Infrastructure and Cloud research & test Environment, ICE), który zapewnia dostęp do ekspertów oraz publikacji, wyników badań i raportów z przeprowadzonych przez RISE demonstracji, a także ułatwia zaangażowanie w niewielkie projekty badawcze i rozwojowe.
 
Kluczową wartością dostarczaną partnerom w ramach współpracy jest środowisko testowe dużej skali, wyposażone w modułowe centra danych, rozwiązania klimatyzujące i grzewcze, tunele aerodynamiczne oraz stanowiska testowe do chłodzenia infrastruktury brzegowej (także za pomocą cieczy). Zapewniono również możliwość prowadzania symulacji i testów demonstracyjnych w celu gromadzenia danych do analizy.
 
– RISE jest liderem w dziedzinie technicznych badań stosowanych, co czyni tę instytucję idealnym partnerem dla Vertiv. Pomoże nam to wprowadzić branżę w nową erę zrównoważonych centrów danych o wielkiej skali, obsługujących środowiska chmurowe, aplikacje korporacyjne i brzegowepowiedział Stephen Liang, CTO firmy Vertiv.

– RISE odgrywa wiodącą rolę w zapewnianiu zrównoważonego rozwoju w całej Europie, a Vertiv jest idealnie przygotowany do dostarczania przyszłościowych rozwiązań inżynieryjnych w branży centrów danych i nie tylkopowiedział Giordano Albertazzi, prezes Vertiv na region EMEA. Centra danych są krytyczną częścią infrastruktury cyfrowej. Wydajność i zrównoważony rozwój są w centrum uwagi branży i stają się coraz ważniejsze. Nowatorskie rozwiązania systemowe i komponenty muszą zostać wymyślone, opracowane, przetestowane i zweryfikowane zanim trafią na rynek. Widzimy, że nasze partnerstwo z RISE ułatwi prowadzenie dużej części tego procesu.

Vertiv wspiera liczne prowadzone przez RISE inicjatywy w zakresie odzyskiwania wygenerowanego w centrach danych ciepła do różnych zastosowań, takich jak hodowla mącznika i rolnictwo wertykalne, suszenie biomasy lub systemy ogrzewania miejskiego (ostatnie studium wykonalności udowodniło możliwość dostarczania do nich wody o temperaturze 90-95°C). Niektóre z innych projektów badawczych zaplanowanych przez Vertiv i RISE obejmują równoważenie obciążenia, pełną analizę cyklu życia centrów danych i wszystkich ich komponentów, bazujące na uczeniu maszynowym z szyfrowaniem homomorficznym, autonomiczną infrastrukturę cyfrową i systemy samoregenerujące, ogniwa paliwowe, cyfrowe liczniki emisji dwutlenku węgla dla użytkowników końcowych, nowe metody chłodzenia i systemy zarządzania termicznego, które ułatwiają ponowne wykorzystanie ciepła i wprowadzenie gospodarki obiegowej.

– Chcemy lepiej zrozumieć potrzeby branży przemysłowej, co staje się możliwe dzięki modelowi partnerskiemu, który pomaga w dialogu i bezpośredniej dwustronnej współpracy. W ten sposób, razem z partnerami, nadal możemy rozwijać nasze przywództwopowiedział Tor Björn Minde, dyrektor ICE Data Center w RISE.

Współpraca z RISE jest najnowszą z serii inicjatyw prowadzonych przez Vertiv w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz szeroko zakrojonej dziedzinie dotyczącej ochrony środowiskowej, odpowiedzialności społecznej i zarządzania. Vertiv jest również członkiem Sustainable Digital Infrastructure Alliance (SDIA) oraz European Data Centre Association (EUDCA) i uczestniczy w Climate Neutral Data Centre Pact, którego misją jest osiągnięcie postawionego przez Komisję Europejską celu, jakim jest stworzenie neutralnych klimatycznie centrów danych do 2030 roku. Vertiv i RISE są również członkami E2P2 Tech Consortium, które prowadzi badania nad rozwojem niskoemisyjnych ogniw paliwowych do zasilania centrów danych.

Źródło:Vertiv

Zobacz

Czy Finlandia i Szwecja dołączą do NATO w 2022 roku?

Finlandia i Szwecji stoją u progu decyzji o przyłączeniu...

Lewica składa wniosek do prezydenta, aby wycofał kandydaturę Glapińskiego na prezesa NBP

Lewica składa wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wycofał kandydaturę Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Glapiński szkodzi polskiej gospodarce, polskiej złotówce i polskiej rodzinie - ocenił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

PGNiG zawarło porozumienie o możliwości dostaw ok. 4,05 mld m sześc. gazu rocznie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło porozumienie w sprawie możliwości podpisania umowy długoterminowej na dostawy 3 mln ton LNG rocznie, czyli około 4,05 mld m sześciennych gazu ziemnego po regazyfikacji, od Sempra Infrastructure Partners - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Ceny gazu w Europie spadają po planach UE dot. płatności na rosyjskie paliwo

Ceny gazu w Europie spadają w reakcji na projekt UE w sprawie płatności za rosyjskie paliwo. Kontrakty na gaz w Amsterdamie (ICE Endex Dutch TTF) zniżkują o 2,8 proc.,- do 94,2 euro za MWh, po spadku w piątek o 9,2 proc. - informują traderzy.

Ok. pół miliarda metrów sześc. gazu więcej z norweskich złóż PGNiG

O ok. pół mld metrów sześc. gazu więcej zamierza w tym roku wydobyć PGNiG Upstream Norway - podał w środę PGNiG. Dzięki temu łączna produkcja spółki może sięgnąć w 2022 r. 3 mld m sześc. gazu. Po uruchomieniu gazociągu Baltic Pipe norweski gaz trafi do Polski.

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z sekretarz skarbu USA Janet Yellen

Szef polskiego rządu rozmawiał z sekretarz skarbu USA Janet Yellen. Rozmowy dotyczyły m.in. zaostrzenia sankcji wobec Rosji oraz wzmocnienia NATO – podała KPRM w poniedziałkowym komunikacie.
- Reklama -