VMware liderem raportu Gartnera w obszarze oprogramowania do zarządzania infrastrukturą hiperkonwergentną

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
2 min

W grudniowym raporcie Gartnera „Magic Quadrant”, dotyczącym oprogramowania do zarządzania infrastrukturą hiperkonwergentną, VMware zajął najwyższą pozycję pod względem kompletności wizji. Co więcej, firma znajduje się również w kwadrancie liderów, już po raz czwarty z rzędu.

„HCI szybko stało się domyślnie wybieraną infrastrukturą, która obejmuje centrum danych, lokalizacje brzegowe i chmurę publiczną. Niezależnie od branży, organizacje muszą przyspieszyć dostarczanie nowych aplikacji i skalowanie w miarę reagowania firm na zmieniające się wymagania”powiedział John Gilmartin, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cloud Platform Business Unit w VMware.Cieszymy się, że ponownie zdobyliśmy uznanie Gartnera. To najlepszy dowód naszego  zaangażowania w tworzenie i dostarczanie klientom zaufanych rozwiązań HCI klasy Enterprise”

Jako podstawowa platforma dla tradycyjnych aplikacji, natywnych aplikacji chmurowych i chmury hybrydowej, HCI eliminuje silosy IT, przygotowując infrastrukturę do przyszłych wymagań. W ostatnim czasie VMware udostępnił aktualizację VMware vSAN 7 Update 1. Zawiera ona więcej nowych funkcji niż jakiekolwiek poprzednie wydanie z ostatnich trzech lat. Najnowsza oferta usprawnia wdrażanie Kubernetes przez klientów i obsługę aplikacji, które potrzebują zapisywać trwale dane.  Właśnie takie, gotowe do wykorzystania przez deweloperów rozwiązania, stanowią znaczące ułatwienie we wdrażaniu aplikacji nowej generacji wraz ze zwiększoną skalowalnością i możliwościami operacyjnymi. VMware wprowadził też kolejne funkcjonalności w swoich platformach HCI i chmurze hybrydowej. Dzięki temu jeszcze lepiej wspiera potrzeby klientów w zakresie nowoczesnych aplikacji. Więcej informacji o wspomnianych aktualizacjach znajdziesz na stronie internetowej VMware.

VMware posiada najszerszy ekosystem HCI, w którego skład wchodzi 15 wspólnie certyfikowanych dostawców serwerów OEM lub vSAN ReadyNodes, z ponad 500 zatwierdzonymi konfiguracjami, i globalnymi urządzeniami partnerskimi upraszczającymi wdrażanie i utrzymanie rozwiązań HCI. To także wspólnie opracowane rozwiązanie, Dell EMC VxRail, i ponad 70 zweryfikowanych partnerów chmurowych, w tym wszyscy globalni hiperskalerzy, oferujących rozwiązanie VMware Cloud Foundation.

Bezpłatną kopię raportu “Magic Quadrant” z grudnia 2020 roku dotyczącego oprogramowania do zarządzania infrastrukturą hiperkonwergentną można znaleźć tutaj.