Ad image

Wynajem busa z kierowcą – w poszukiwaniu przewoźnika

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 4 Min Read

Organizujesz przewóz osób np. na szkolenie firmowe? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę wybierając przewoźnika? Jeśli przejrzałeś już oferty firm w Internecie, z pewnością zauważyłeś, jak trudno podjąć ostateczną decyzję. Tym bardziej, że ciąży na Tobie odpowiedzialność oraz konieczność zmierzenia się z ewentualnymi pretensjami podróżujących, w przypadku wybrania niewłaściwej firmy. Ustrzeż się najczęstszych błędów, popełnianych podczas wyboru przewoźnika! Zapraszamy do lektury naszego przewodnika.

Z przymrużeniem oka – uważaj na opinie znalezione w internecie oraz rady innych osób

Przed zakupem produktu lub wyborem firmy świadczącej usługi w danym zakresie bardzo często zaczynamy od znalezienia opinii, pytamy przyjaciół, członków rodziny oraz znajomych. O ile nie ma nic złego w poszukiwaniu w ten sposób informacji na temat firmy, podejścia do klientów, sposobu realizacji usług – należy bardzo uważać i patrzeć na te rady z lekkim przymrużeniem oka.

Po pierwsze – każdy wyraża opinię ze swojego punktu widzenia – dla niektórych pewne rzeczy są zaletą, a inni mogą potraktować je jako wady. Podamy prosty przykład – osoby młode, z pewnością docenią dostęp do WIFI podczas podróży. Natomiast dla osób starszych to zupełnie niepotrzebne udogodnienie, które wpływa na cenę przejazdu busem.

Opinie ze swej istoty są subiektywne. To samo odnosi się do informacji znalezionych w Internecie, jak i przekazanych osobiście. Niezwykle często zdarza się tak, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które korzystają z usług jednego przewoźnika, bez porównania i odniesienia do ofert innych firm.

Należy zwrócić uwagę także na jeszcze jedną kwestię odnoszącą się do opinii znalezionych w Internecie. Negatywne informacje może umieszczać konkurencja, aby zniechęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usług danej firmy. Co więcej, natrafić można także na opinie firm, które same siebie polecają, aby zdobyć klientów. Podczas wyboru przewoźnika takie opinie nie mają żadnego znaczenia, ponieważ nie przekazują w sposób rzetelny informacji o firmie.

Wysoka cena nie zawsze jest adekwatna do oferty przewoźnika

Znalezienie najtańszego przewoźnika – niezwykle często osoby, które znaleźć ofertę na wynajem busa, mikrobus lub autokar przede wszystkim biorą pod uwagę cenę. Wpływa na to wiele czynników, takich jak ograniczone środki finansowe czy próba zaoszczędzenia pieniędzy w celu zadysponowania ich w inny sposób.

Podkreślić należy, że tanio nie zawsze znaczy źle, a drogo dobrze. Znaleźć można takie oferty przewozu osób, w których brak jakiejkolwiek adekwatności pomiędzy ceną za usługę, a zakresem usługi. Oczywiste jest, iż na cenę wpływa wiele czynników. U rzetelnych firm cena nie wynika ani z chęci zysku, ani z cen konkurencji. Natomiast składają się na nią różne kryteria – flota pojazdów, udogodnienia podczas podróży, a nawet doświadczenie i umiejętności kierowców.

Jak wybrać przewoźnika krok po kroku

Już wiesz, jakich błędów powinieneś uniknąć podczas wyboru przewoźnika. Organizacja przewozu osób to za każdym razem takie samo wyzwanie. Poniżej prezentujemy krótką checklistę, z którą łatwiej będzie Ci wybrać przewoźnika.

  1. Przejrzyj oferty różnych firm, zajmujących się przewozem osób.
  2. Zapoznaj się z informacjami na temat firm m.in. okresem prowadzenia działalności gospodarczej, poszukaj rzetelnych opinii na temat firmy.
  3. Dopytaj o szczegóły oferty np. flotę pojazdów, doświadczenie kierowców.
  4. Sprawdź, jakie udogodnienia oferuje firma wynajmująca busy.
  5. Zweryfikuj adekwatność ceny do jakości realizowanej usługi.
  6. Wybierz odpowiedniego przewoźnika.

Pomoc w opracowaniu treści brała udział firma Royal Bus – wynajem busów Kraków.

Artykuł sponsorowany