780 km to długość nowego światłowodu między od Berlina, przez Poznań do Warszawy

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 2 min
2 min

Uruchomiona zostaje trasa światłowodowa o długości 780 km, która połączy Berlin, Poznań i Warszawę. Za jej wdrożenie odpowiada RETN, wiodący międzynarodowy dostawca usług sieciowych. Nowa inwestycja to znaczący dodatek do portfolio sieci  firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniający zróżnicowaną i wyjątkową ścieżkę między Niemcami a Polską o znacznie zwiększonej przepustowości.

Istniejące trasy światłowodowe między Niemcami a Polską są jednymi z najbardziej obciążonych tras RETN, łączącymi rdzeń sieci Europy Zachodniej i Wschodniej.

Nowa trasa wykorzystuje ciemne włókna światłowodowe ułożone wzdłuż infrastruktury gazowej i naftowej, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę przy maksymalnej dostępności na większości odcinków. Konfiguracja pozwala na świadczenie usług o mniejszych opóźnieniach między Berlinem i innymi częściami północnych Niemiec a Warszawą. Ponadto dodatkowy przebieg światłowodu w Poznaniu umożliwia klientom łączenie istniejących i nowych tras w celu uzyskania optymalnej różnorodności dostępu.

“Rozwój tej sieci stanowi kamień milowy dla RETN i naszych klientów, jako że wpisuje się w centralną autostradę światłowodową między Europą a Azją. Jesteśmy przekonani, że dzięki podwójnej przepustowości, która umożliwia dalszą rozbudowę, a tym samym lepszej różnorodności i zmniejszonym opóźnieniom, ta nowa trasa zupełnie odmieni zasady gry dla naszych klientów” – mówi Tony O’Sullivan, CEO w RETN.

Ponieważ cała europejska sieć DWDM oparta jest na nowej generacji FlexILS Infinera Line System, również nowa trasa została wdrożona przy użyciu tej samej technologii, zapewniając wysoką jakość i rekordowo szybkie świadczenie usług.

Projekt ten wpisuje się w strategię RETN zwiększenia gęstości światłowodów dalekiego zasięgu w rdzeniu europejskiej sieci. Firma kontynuuje rozbudowę sieci, aby sprostać zmieniającym się potrzebom firm, a nowa trasa światłowodowa jest potwierdzeniem tego zaangażowania.

SOURCES:RETN
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz