Asseco podjęło współpracę z Republiką Togijską

- Reklama -

W ramach współpracy pomiędzy Asseco i Republiką Togijską, powstała spółka Cyber Defense Africa (CDA), która oferuje usługi CERT (Computer Emergency Response Team). Jej główną misją jest wsparcie jednostki CERT.tg, która odpowiada za ochronę togijskiej infrastruktury krytycznej, firm, administracji i obywateli przed zagrożeniami cybernetycznymi. Dodatkowo za pośrednictwem strony internetowej CERT.tg przedsiębiorstwa, osoby prywatne i organizacje mogą bezpośrednio zgłaszać incydenty związane z cyberbezpieczeństwem oraz mieć dostęp do szerokiego zakresu informacji.

Uruchomienie CERT.tg jest kluczowym etapem tworzenia pierwszej organizacji w Afryce, która łączy funkcję Ośrodka Monitorowania Bezpieczeństwa (ang. SOC – Security Operations Centre) i CERT-u, czyli Narodowego Centrum Bezpieczeństwa. Jednostka jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo krytycznej infrastruktury kraju, a także całodobowy monitoring zagrożeń ze strony cyberprzestępczości. CERT.tg oferuje również szereg usług dla przedsiębiorstw w obszarze związanym z  bezpieczeństwem informacji, w tym audyty i analizy kryminalistyczne w zakresie przeciwdziałania przestępczości cybernetycznej.

„CERT.tg uzupełnia istniejące Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC) i ma za zadanie budować togijską wiedzę oraz odporność na cyberprzestępczość poprzez podnoszenie świadomości obywatelskiej na temat zagrożeń. Centrum koordynuje także współpracę z agencjami rządowymi oraz przedsiębiorstwami w celu zabezpieczenia ich działalności. CERT wprowadza Togo do społeczności globalnych partnerów zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym w celu skutecznej identyfikacji i proaktywnego reagowania na pojawiające się zagrożeniapowiedziała Cina Lawson, Minister Gospodarki Cyfrowej i Transformacji Cyfrowej Togo.

Dzięki strategicznemu partnerstwu Ministerstwa Gospodarki Cyfrowej i Transformacji Cyfrowej Togo z Asseco Data Systems, CERT.tg będzie oferował także światowej klasy szkolenia m.in. z kryminalistyki i bezpieczeństwa operacyjnego. Sesje te będą kierowane do profesjonalistów IT oraz menedżerów systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. CERT.tg oferuje również kursy i szkolenia dla urzędników państwowych oraz osób prywatnych.

Strona internetowa CERT.tg jest ogólnodostępna. Użytkownicy mogą za jej pomocą zgłaszać incydenty związane z bezpieczeństwem cybernetycznym w celu uzyskania szybkiej pomocy. Za pośrednictwem platformy, CERT.tg będzie również publikować bieżące informacje dotyczące trendów w cyberobronie, szczegółowe zalecenia dotyczące cyberzagrożeń oraz materiały edukacyjne i aktualności.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -