Bank Millennium: Jak bankują studenci?

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Wrzesień i październik to czas kiedy studenci najczęściej zakładają konta osobiste. Klienci Banku Millennium w grupie wiekowej 18-26 lat płacą głównie bezgotówkowo, średnio 28 razy w miesiącu i wykonują 5 przelewów na łączną kwotę około 1 700 zł. Po przeanalizowaniu zwyczajów studentów, bank przygotował dla nich specjalną ofertę wraz z rozpoczęciem roku akademickiego.

Bank Millennium przyjrzał się, jak bankują studenci. – Nasze analizy pokazują, że wrzesień i październik to czas, kiedy studenci najczęściej zakładają konta. Rachunki studenckie otwierają głównie 20-latkowie. Dla przykładu, w ubiegłym roku pomimo pandemii, średnia liczba kont założonych w październiku była o blisko 40% wyższa niż średnia w pozostałych miesiącach. Jednocześnie liczba kont dedykowanych studentom stale rośnie, aktualnie jest ich o 56% więcej niż 5 lat temumówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Z analiz banku wynika również, że klienci w grupie wiekowej 18–26 lat najczęściej korzystają z płatności bezgotówkowych, średnio 28 razy w miesiącu. Rzadko sięgają po gotówkę z bankomatu, często natomiast po telefon lub komputer. Wykonują średnio 5 przelewów w miesiącu o łącznej wartości średnio 1 700 zł.

Bank Millennium oferuje osobom w wieku 18-26 lat Konto 360°Student. Przy jednej płatności kartą lub Blikiem w miesiącu, konto jest darmowe. Można je założyć w pełni zdalnie na „selfie”, dołączając zdjęcie dowodu osobistego i twarzy.

– Młodzi ludzie są przyzwyczajeni do rozwiązań szybkich i dostępnych na wyciągniecie ręki. Tak wygląda proces otwierania konta na „selfie”. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aparatem, aby już za chwilę korzystać z konta, również w telefonie dzięki bankowej aplikacjimówi Tomasz Brzostowski, kierujący Wydziałem Sprzedaży w Departamencie Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Osoby, które mają już w konto w innym banku, mogą też założyć konto online z wykorzystaniem otwartej bankowości. Aby potwierdzić tożsamość, wystarczy tylko zalogować się do innego banku. W Banku Millennium dostępny jest również proces częściowo zdalny – można złożyć wniosek na stronie internetowej i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera.

Wygodny dostęp do konta zapewnia nowoczesna aplikacja mobilna Banku Millennium wyposażona w szereg dodatkowych, atrakcyjnych dla młodych ludzi usług jak zakup biletów komunikacji miejskiej czy opłacanie parkingu smartfon’em lub sprawdzenie repertuaru kin Helios i zakup biletów na seans. Osoby, które dokonują zakupów online i cenią sobie wszelkiego rodzaju okazje i zniżki mogą w aplikacji mobilnej banku, zarejestrować się do programu goodie cashback.

W związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim bank przygotował dla studentów promocyjną ofertę. Zakładając konto online do 8 listopada 2021 r. można zyskać nawet 250 zł.  Dodatkowo w ramach popularnego programu rekomendacyjnego Lubię to polecam, studenci będą mogli pomnażać korzyści. Za każde skuteczne polecenie jest szansa na nagrodę.

– Nagradzamy zarówno osobę, która poleciła konto – wygenerowała kod oraz osobę, która skorzystała z polecenia, czyli założyła konto. Warunki programu są bardzo proste, zaproszenie do znajomego można wysłać z aplikacji mobilnej banku. Program cieszy się dużą popularnością właśnie wśród młodych osób, które najczęściej wybierają w ramach nagrody kartę upominkową do Zalando, Empiku lub eKartę goodie, którą można zapłacić w każdym sklepie w Polsce dodaje Magdalena Jaskóła.