CLICO otwiera nowy oddział w Ukrainie

W początkach 2024 roku Clico otwiera nowy oddział na Ukrainie, stanowiąc kolejny krok w realizacji swojej strategii ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Ta strategiczna decyzja podkreśla długoterminowe zaangażowanie firmy w rozwijanie innowacyjnych rozwiązań IT w regionie, podkreślając jej ambicje i umiejętność adaptacji do dynamicznie zmieniającego się środowiska biznesowego.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
4 min

Z początkiem roku 2024, CLICO otwiera nowy oddział w Ukrainie zgodnie z przyjętą przez grupę strategią rozwijania działalności w Europie Środkowo-Wschodniej. Oddział CLICO Ukraina utworzyli doświadczeni i obecni od wielu lat na lokalnym rynku IT eksperci.

„Zgodnie z założeniami strategii CLICO, firma kontynuuje intensywną ekspansję na rynek CEE i nie rezygnuje z ambicji dostarczania trudnych i unikalnych rozwiązań koncentrując się obszarze: bezpieczeństwa i sieci. Firma już od kilku lat mocno rozwijała się w tym regionie, współpracując z wieloma osobami i organizacjami w Ukrainie. To dla nas kluczowy region i nowa placówka wzmocni naszą strategię rozwijania działalności na rynkach zagranicznych. Czekaliśmy na odpowiedni moment, aby powołać do życia silny i kompetentny zespół, który rozpocznie kolejny etap w naszej wieloletniej historii”skomentował Grzegorz Rospond, CEO w Grupie CLICO.

„Nasz zespół ma długą i pełną sukcesów historię na rynku ukraińskim. Wszyscy członkowie posiadają od pięciu do nawet dziesięciu lat doświadczenia w branży. W tym czasie udało się nam nawiązać silne i godne zaufania relacje z partnerami i producentami, z którymi współpracujemy na co dzień, zarówno na poziomie technicznym, jak i biznesowym.”komentuje Maxim Rakosiy, Country Manager CLICO Ukraine.

Pierwsze cele stawiane przed nowym zespołemdodał Maxim Rakosiyto przede wszystkim pełna integracja oddziału z ekosystemem firmy oraz nawiązanie współpracy pomiędzy jednostkami biznesowymi – dzięki temu zespół CLICO Ukraina stanie pełnoprawnymi członkami grupy CLICO. W dalszej kolejności to również poszerzenie lokalnego portfolio dostawców i zwiększenie obecności na nowych rynkach – zwłaszcza w Azji Centralnej.

„Sukces CLICO, jaki udało się nam osiągnąć w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej wynika w dużej mierze z naszej strategii proaktywnego działania – nieustannie analizujemy i przewidujemy potrzeby klientów tak, aby jako pierwsi wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania wraz z odpowiednim wsparciem technicznym. Ta sama strategia stoi za podjęciem decyzji o powołaniu oddziału w Ukrainie w tym konkretnym momencie, pomimo ryzyka wynikającego z obecnej, bardzo trudnej sytuacji geopolitycznej w tym kraju”dodał Grzegorz Rospond.

„Aktualną sytuację i trudności z niej wynikające – nie tylko na rynku dystrybucji IT – można opisać jednym słowem: wojna. To jednak bardzo pozytywne doświadczenie, móc obserwować, jak w tych okolicznościach branża nadal realizuje swoją misję polegającą na ochronie klientów przed zagrożeniami cybernetycznymi, dodatkowo aktywnie biorąc udział w działaniach wolontariackich lub bezpośrednio angażujących się w służbę wojskową. Oczywiście należy jasno zaznaczyć, że w czasie wojny nie można oczekiwać wzrostu rynku. Głównym zadaniem będzie utrzymanie zespołu i naszej pozycji na rynku. Myślę, że poradzimy sobie doskonale z obydwoma tymi celami. dodał Maxim Rakosiy, Country Manager CLICO Ukraine.

Oddział CLICO Ukraina działa w biurze w Kijowie pod adresem 18/14 Vikentiia Khvoiki Str., Kijów, 04080, Ukraina.

CLICO działa na rynku zaawansowanych technologii od 1991 roku, skutecznie wprowadzając i promując w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjne rozwiązania liderów rynku światowego. Od samego początku firma postawiła przed sobą jasną strategię realizowaną w ramach dystrybucji z wartością dodaną (VAD), rozumianą w sposób daleko wykraczający poza powszechną interpretację tego pojęcia. Korzystając z ponad trzydziestoletniego doświadczenia edukuje rynek oferując poza najlepszymi produktami czołowych producentów na świecie, kompleksowy zestaw usług doradczych, edukacyjnych oraz audytowych, czym wspiera wszelkiego typu organizacje w procesie doskonalenia cyberbezpieczeństwa w obszarach IT, OT i IoT.