HPE nagrodził najlepszych partnerów w Polsce

Branża ITHPE nagrodził najlepszych partnerów w Polsce

Firma Hewlett Packard Enterprise wzmacnia program HPE Partner Ready. To jeden z najstarszych i najlepiej ocenianych programów partnerskich w branży technologicznej. Obecne zmiany idą w kierunku spersonalizowanego podejścia do uczestnictwa w programie i optymalizacji wsparcia dla partnerów handlowych, co skutkuje większą zyskownością i budowaniem przewagi konkurencyjnej na rynku. Dzięki programowi HPE Partner Ready partnerzy mają bezpośredni dostęp do wszystkich najważniejszych narzędzi oraz informacji biznesowych potrzebnych do współpracy z HPE. To również programy szkoleniowe dostosowane do potrzeb partnerów, dostęp do sprzętu demonstracyjnego oraz ekspertów technicznych, atrakcyjne wynagrodzenie i system premii partnerskich. Obecne zmiany to także przyśpieszenie procesu dołączania do programu nowych partnerów.

Partnerzy w sprzedaży HPE w Polsce to około 90 proc. całości naszego biznesu. Dlatego HPE konsekwentnie inwestuje w nowe innowacyjne rozwiązania. Nasz wkład w kanał partnerski to przede wszystkim kompensacja partnerska, którą płacimy od każdego dolara ze sprzedaży.mówi Marek Hojda, Indirect Sales Manager, Hewlett Packard Enterprise Polska.Doceniając wartość jaką wnoszą Partnerzy, oferujemy rozbudowane programy szkoleniowe i marketingowe. Od kilku lat jako jedyny dostawca na rynku dajemy Partnerom dostęp do tych samych zasobów, do których mają dostęp nasi pracownicy. Wierzymy, że kompleksowość programu HPE Partner Ready stwarza kolejną okazję do znacznego zwiększenia zysków, budowania długotrwałych relacji i jeszcze lepszego zaspokajania potrzeb naszych wspólnych klientów.

Podczas Kongresu Partnerów HPE nagrodzono najlepszych partnerów oraz dystrybutorów HPE. Na uroczystej gali wręczono statuetki w dziewięciu różnych kategoriach. Wśród wyróżnionych firm znaleźli się:
·       APEX.IT sp. z o. o. – największy obrót w sprzedaży rozwiązań HPE, największy obrót sprzedaży usług serwisowych HPE oraz największy obrót w sprzedaży HPE GreenLake
·       IT SOLUTION FACTOR sp. z o. o. – największy obrót w sprzedaży rozwiązań HPE Hybrid Cloud
·       KOMA NORD sp. z o. o. – największy obrót w sprzedaży rozwiązań sieciowych HPE
·       Beyond.pl Sp. z o.o. – największy obrót w sprzedaży w segmencie Service Providers
·       CEZAR sp. z o. o. – największy obrót i liczba transakcji do rynku SMB
·       T-Systems Polska Sp. z o.o. – największa liczba certyfikatów ASE i MASE

Nagrodę „Dystrybutora Roku 2021”, w wyniku głosowania partnerów handlowych HPE, otrzymała firma Veracomp – Exclusive Networks Poland SA.  

W 2022 r. firmy będą coraz częściej korzystać z nowych modeli biznesowych, podobnie jak nasi partnerzy. Wyniki klientów staną się głównymi czynnikami napędzającymi biznes. Kluczowymi wyróżnikami będą zwinność i elastyczność, a partnerzy staną się aktywatorami biznesowymikomentuje George Hope, Worldwide Head of Partner Sales at Hewlett Packard Enterprise.Dobrze prosperujący partnerzy będą działać jako zaufani doradcy dla swoich klientów, umożliwiając im korzystanie ze wszystkich zalet powstającego modelu XaaS, gdziekolwiek chcą i potrzebują swoich aplikacji i danych. Chodzi o wybór. Obserwujemy wyłaniający się trend partnerów, którzy wykorzystują możliwości oferowane przez XaaS, uruchamiając własne oferty chmury hybrydowej.

Dzięki postępowi technologicznemu i nowemu podejściu teraz również partnerzy HPE Solution Provider, którzy nie opracowali jeszcze własnych usług zarządzanych, mogą uruchamiać oferty chmury hybrydowej przy ograniczonych nakładach wstępnych i skalować te usługi zgodnie z zapotrzebowaniem. Wykorzystując te usługi chmurowe oznaczone białą etykietą oraz sieć HPE dostawców usług na całym świecie, wszyscy partnerzy mogą oferować własne markowe rozwiązanie chmurowe i utrzymywać relacje z klientem w całości. Partnerzy mogą korzystać z możliwości współpracy z innymi członkami ekosystemu, aby opracowywać bezpłatne oferty i uzyskiwać lepsze wyniki dla wspólnych klientów. W nadchodzących latach to zdecentralizowane i hybrydowe podejście wykorzystujące ekosystemy będzie prawdopodobnie dominującym trendem, a suwerenność danych, bezpieczeństwo i zgodność będą jednymi z kluczowych czynników.

Trendem, który zauważamy na polskim rynku jest pojawianie się w naszym ekosystemie partnerskim zupełnie nowych firm, które do tej pory nie zajmowały się sprzedażą sprzętu i nie współpracowały z HPE. Teraz mając możliwość pozyskania sprzętu w modelu usługowym HPE GreenLake oraz zapewnioną obsługę tego sprzętu, partnerzy mogą bardziej się skupić na swoich usługachmówi Marek Hojda.Jeśli Partner jest zainteresowany dostarczaniem usług około sprzętowych i ma do tego kompetencje, to też ma taką możliwośćdodaje.

Wydarzenie Kongres Partnerów HPE odbyło się w formule hybrydowej pod hasłem „The Future is here. Are you?”, z galą wręczenia statuetek w Warszawie. Spotkanie otworzyli Michał Zajączkowski, Prezes Hewlett Packard Enterprise Polska oraz Marek Hojda, Indirect Sales Manager HPE Polska. Obecnie HPE w Polsce ma 6 partnerów Platynowych, 19 Partnerów GOLD oraz 35 Partnerów Silver.

Sztuczna inteligencja podpowiada: