- Reklama -

Kerio Connect: sprawdzone rozwiązanie IT klasy Enterprise, łączące w sobie trzy kluczowe cechy

Zobacz

- Reklama -

Aby w pełni zrozumieć, czym tak naprawdę jest Kerio Connect, należy rozpocząć od wyjaśnienia czemu służy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w portfolio GFI Software. Jak sama nazwa sugeruje, jest to serwer poczty elektronicznej i zarazem doskonała alternatywa dla dobrze znanego już, podobnego rozwiązania – Microsoft Exchange.

Najważniejsze cechy Kerio Connect to bezpieczeństwo, prostota i przejrzysty User Interface (UI). To właśnie te trzy czynniki wpływają na szybką, bezpieczną i efektywną pracę oraz komunikację w naszej organizacji.

Bezpieczeństwo

Kerio Connect jest w pełni wyposażonym pocztowym rozwiązaniem klasy Enterprise, zawierające w sobie również moduły bezpieczeństwa, które chronią przed hakowaniem oraz szkodliwymi oprogramowaniami za pomocą szyfrowania SSL i S/MIME. Ponadto rozwiązanie posiada wbudowane narzędzia antyspamowe i antywirusowe oraz w pełni zautomatyzowany backup z opcją stopniowego przywracania, który zapewnia szybkie i łatwe odzyskanie wrażliwych danych w większości znanych przypadków. Żeby w pełni wykorzystać swoje możliwości, archiwizacja szerokopasmowa na serwerze zapobiega utracie danych oraz pomaga organizacji w dostosowaniu się do prawnych wymogów, jakie muszą spełniać dane, aby mogły zostać użyte na ewentualnej drodze sądowej.

Prostota i przejrzystość

Komunikacja w każdej organizacji komunikacja powinna być szybka i niezawodna. Osiągnięcie tego celu umożliwiają wewnętrzny czat firmowy i poczta elektroniczna oferowane przez Kerio Connect. Niezbędny jest również kalendarz elektroniczny, który umożliwia nie tylko tworzenie wydarzeń, ale też zarządzanie nimi oraz ich synchronizację – zarówno wewnątrz struktur firmy, jak i poza nią.

Mobilność i wygoda pracy są bardzo istotne dla wielu pracowników, dlatego część z nich korzysta z własnych urządzeń. Rozwiązanie powinno być więc odpowiednie do instalacji na każdym dostosowanym urządzeniu. Dzięki Kerio Connect, Bring Your Own Device (BYOD) jest bardzo proste i możliwe na praktycznie każdej platformie i każdym urządzeniu dostępnym na rynku – zarówno na telefonie, laptopie czy tablecie.

Konfiguracja danego urządzenia jest tak prosta, że często nie jest nawet potrzebna pomoc ze strony działu IT. Elastyczność rozwiązania opiera się również na możliwości korzystania z innej preferowanej aplikacji do komunikacji. Z serwerów poczty Kerio Connect możemy korzystać zarówno w chmurze (SaaS) jak i w warunkach lokalnych, on-premisowych – to organizacja wybiera metody najlepszej dla obecnych w firmie procesów i infrastruktury IT. Kolejną dużą przewagą jest zcentralizowane sieciowe zarządzanie interfejsem oraz dostęp do skonsolidowanego systemu informacji, gdzie dostępna jest automatyczna konfiguracja backupu, monitorowanie statusów, notyfikacje systemu oraz kompletna zdalna konfiguracja. Kerio Connect dostarcza cechy i funkcjonalności kompletnego rozwiązania, które zapewnia złożoność bez wysokich kosztów, jakie najczęściej towarzyszą podobnym rozwiązaniom.

Podsumowanie

Podsumowując, Kerio Connect jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm (SMB) i zachowuje wszystkie znane, przydatne i sprawdzone już w innych tego typu produktach funkcje, pozwalając jednocześnie na znaczące oszczędności w naszej organizacji. To rozwiązanie powoduje, że komunikacja za pomocą email i czatu, kalendarz, kontakty oraz zarządzanie zadaniami w firmie jest łatwe, przyjemne i przystępne cenowo.

Kerio Connect można przetestować bezpłatnie przez 30 dni wypełniając formularz na stronie: https://gfi.bakotech.pl/

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -