Kolejne zamieszanie wokół dawnego Twittera. Tym razem byli dyrektorzy pozywają Muska

Byli wysokiej rangi dyrektorzy Twittera wnoszą pozew przeciwko Muskowi, domagając się ponad 128 milionów dolarów niezapłaconych odpraw.

Kuba Kowalczyk
Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit
2 min

W ostatnich miesiącach saga związana z przejęciem Twittera, teraz znana jako X Corp., przez Elona Muska, zdawała się być scenariuszem rodem z Hollywood – pełnym zwrotów akcji, kontrowersji i publicznych przepychanek. Obecnie wokół X.com po raz kolejny robi się zamieszanie przez bezpośredni konflikt prawny między Muskem a byłymi wysokiej rangi dyrektorami Twittera.

Byli dyrektorzy Twittera: Parag Agrawal (były CEO), Ned Segal (były CFO), Vijaya Gadde (główny radca prawny) oraz Sean Edgett (radca prawny) złożyli pozew przeciwko Elonowi Muskowi i X Corp., domagając się wypłaty ponad 128 milionów dolarów tytułem niezapłaconych odpraw. Ich twierdzenia opierają się na założeniu, że zostali zwolnieni bez podania uzasadnionego powodu w dniu, w którym Musk sfinalizował przejęcie Twittera. 

Kluczowym elementem sporu jest definicja “przyczyny” zwolnienia w ramach ich planów odpraw, która została, według pozwu, celowo zignorowana przez Muska w celu uniknięcia wypłaty należnych świadczeń. Byli dyrektorzy utrzymują, że jedyną “przyczyną” zwolnienia, którą Musk podał, było “rażące zaniedbanie i umyślne niewłaściwe postępowanie”, co według nich jest zarzutem bezpodstawnym. Znacząca liczba pozwów sądowych, o których wspomina pozew, może sygnalizować wzrost niezadowolenia wśród byłych pracowników i partnerów biznesowych. W miarę rozwoju sprawy, społeczność biznesowa i technologiczna z pewnością będzie uważnie obserwować, jak rozstrzygną się te zarzuty. 

Udostępnij
- REKLAMA -