Ad image

Lexmark mianuje nowego Dyrektora Zarządzającego na Polskę

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Z dniem 1 stycznia 2022 stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Lexmark Polska obejmie związany z firmą od ponad 24 lat Mariusz Ożarowski, który dotychczas odpowiadał za proces serwisowy m.in. na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, krajach Bałtyckich i Półwyspu Iberyjskiego.

Mariusz Ożarowski od początku swojej kariery zawodowej związany był z branżą IT. W 1996 r. został szefem działu IT spółki Cuprum KGHM. Rok później objął stanowisko kierownika Service Delivery na kraje Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Lexmark, z którą związany jest do dzisiaj. Jego kariera rozwijała się wraz ze wzrostem firmy, a doświadczenie zdobyte przy tworzeniu organizacji w Polsce dało mu szeroką wiedzę i kompetencje, by wdrażać wypracowane rozwiązania w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej (z wyłączeniem krajów niemieckojęzycznych), w Afryce, w wybranych krajach azjatyckich, w Rosji, krajach Bałtyckich i krajach Półwyspu Iberyjskiego.

– Ogromnie cieszę się z okazanego mi zaufania. Jestem przekonany, że moje wieloletnie doświadczenie, kompetencje i wiedza przyczynią się do dalszego budowania pozycji Lexmark jako silnego partnera biznesowego i lidera na rynku obrazowania, a także firmy odpowiedzialnej społecznie, rozwijającej się w sposób zrównoważony. Przede mną wiele wyzwań i ambitnych planów do zrealizowania, ale takie wyzwania napędzają mnie do działaniamówi Mariusz Ożarowski.

Mariusz Ożarowski zastąpi na tym stanowisku Grzegorza Najdę, który zarządzał firmą przez ostatnie 9 lat, a teraz pozostaje w strukturach firmy i przechodzi do centrali Lexmarka.

– Przez ostatnie 9 lat zaangażowany byłem w budowanie biznesu Lexmark w Polsce i Europie Srodkowej. Z sukcesem przeprowadziłem firmę przez transformację cyfrową, teraz zamierzam wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenia z bardzo wymagającego rynku Europy Srodkowej, do rozwoju marki Lexmark globalniemówi Grzegorz Najda, Global OEM Business Development Manager.