in ,

MedApp wdroży system Carna Life w dwóch firmach

MedApp podpisał pięcioletnią umowę z Premium Lease & Finance (PLF), na mocy której najpierw wdroży system Carna Life w Intercard i CarintArt, a następnie udostępni rozwiązanie telemedyczne obu firmom. Jest to realizacja zapisów podpisanej wcześniej umowy inwestycyjnej.

Implementacja systemu zakończy się w lutym 2018 roku. Wynagrodzenie za świadczenie usług telemedycznych oparte będzie na liczbie aktywowanych pacjentów. Za każdego aktywowanego użytkownika Carna Life otrzymamy wynagrodzenie miesięczne – informuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp. – Rynek polski ma dla nas kluczowe znaczenie w kontekście rozwoju produktów, dlatego powyższe wdrożenia są szczególnie ważne – dodaje Kierepka.

W ramach spółki Intercard funkcjonują cztery nowoczesne Centra Kardiologii Inwazyjnej, dysponujące najnowocześniejszym sprzętem oraz wykwalifikowanym zespołem profesjonalistów. Oferują one świadczenia medyczne z zakresu kardiologii inwazyjnej, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Działalność Intercard koncentruje się na południowej Polsce. Krakowski CarintArt natomiast oferuje usługi związane z outsourcingiem kadry medycznej oraz specjalistów z zakresu kardiochirurgii.

Zgodnie z pozostałymi zapisami umowy inwestycyjnej utworzona zostanie rada naukowa skupiona wokół MedApp, w której skład wejdą wybitni eksperci z zakresu medycyny i IT. Ponadto uruchomione zostanie centrum demonstracyjne rozwiązań telemedycznych pod nazwą „Center of Exellence”. Wsparcie merytoryczne uznanych ekspertów będzie istotnym bodźcem do dalszego dynamicznego wzrostu MedApp. Z kolei centrum demonstracyjne pozwoli potencjalnym kontrahentom spółki lepiej poznać pełne możliwości systemu Carna Life, co z pewnością ułatwi decyzję zakupową.

MedApp z optymizmem patrzy na 2018 rok, w którym zamierza konsekwentnie realizować ambitną strategię rozwoju.

Podstawowym celem jest uzyskanie certyfikatu FDA. Złożyliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty i czekamy na decyzję w tej sprawie. We współpracy z lekarzami będziemy dalej rozwijać system Carna Life, ze szczególnym uwzględnieniem modułu Holo. Nie ustajemy także w poszukiwaniach synergii między naszymi rozwiązaniami a drukiem 3D, które już przyniosły pierwsze sukcesy. Podobnie jak w roku ubiegłym planujemy przeprowadzić kilka wdrożeń pilotażowych, przede wszystkim za granicą. Mamy nadzieję, że ich efektem będą już pełne wdrożenia i wzrost sprzedaży. Chociaż nasze działania koncentrować się będą głównie na zagranicy – krajach Zatoki Perskiej i USA – to nie zapominamy o Polsce, gdzie zamierzamy rozwijać bazę klientów – podsumowuje Kierepka.

Komentarz

Odpowiedz
  1. Naprawdę miło się czyta o innowacjach które coraz sprawniej wyłaniają się z Polskiego rynku. Łączenie technologii oraz doświadczenia ekspertów w dziedzinie której technologia zostanie wykorzystana daje nadzieję i motywuje do podobnych działań, nie koniecznie na taką skalę, ale sukcesem takich działań nie jest na pewno rozmach a staranność i zaangażowanie. Rozmach może przyjść z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
biznes firma

Analityka w firmie nie taka straszna?

szkolenie

Szkolenia BHP dla firm – jakie obowiązkowe, kiedy trzeba wykonać?