Mit przestarzałego przemysłu stalowego obalony. Branża zainwestuje miliardy w cyfryzację

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
2 min

Przemysł stalowy generuje kontrastowe opinie. Dla niektórych jest to istotny element branży budowlanej i transportowej, podczas gdy dla innych jest to swego rodzaju parias, ponieważ produkcja stali wymaga dużych ilości koksu i węgla do wielkich pieców. Według nowej analizy przeprowadzonej przez globalną firmę badawczą ABI Research, inwestycje producentów stali w transformację cyfrową wzrosną o 10,9% w latach 2022-2031, osiągając 5,9 mld USD. Inwestycje w analitykę danych w celu optymalizacji procesu produkcji stali wyniosą do 2,9 miliarda USD w 2031 r. Wsparcie procesu przetwarzania danych będzie polegało na inwestycjach w urządzenia i aplikacje przemysłowe, wzmocnione wydatkami na bezpieczeństwo, przy czym inwestycje w oba cele będą rosły rocznie o 5,9% i 8,4%.

Inwestycje będą koncentrować się na wydajności, bezpieczeństwie i/lub zrównoważonym rozwoju, aby wspierać operacje i minimalizować wpływ branży na środowisko

„Dla przemysłu i dostawców technologii bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i produktywność to trzy arcyistotne elementy. Dostawcy technologii powinni dążyć do dostosowania swoich rozwiązań, aby pomóc producentom stali z co najmniej dwoma z tych priorytetów. Na przykład, dostawcy systemów realizacji produkcji, które pomagają klientom zwiększać produktywność, a także poprawiać zrównoważony charakter ich działalności. Sztuczna inteligencja (AI) monitoruje poziomy jakości w celu zmniejszenia ilości odpadów i optymalizacji wydajności sprzętu. Cyfrowi bliźniacy powinni obejmować te trzy perspektywy”- wyjaśnia Michael Larner, dyrektor ds. badań przemysłowych i produkcyjnych w ABI Research.

„Poszczególne huty wytwarzają dziesiątki różnych wyrobów stalowych (np. blach, petów itp.) w wymagających klasach jakości. Wymaga to od firm skutecznego zarządzania zmianami produktów, tak aby produkcja pozostawała w granicach jakości. Analiza poziomów jakości w czasie rzeczywistym będzie priorytetem inwestycyjnym przez resztę dekady”podsumowuje Larner.

- Advertisement -
Udostępnij
- REKLAMA -