- Reklama -

Największa cyfrowa inwestycja Google w Polsce staje się faktem

Zobacz

- Reklama -

Region Google Cloud został uruchomiony w Warszawie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie największa do tej pory inwestycja Google w Polsce. Region Google Cloud zapewni polskim przedsiębiorcom dostęp do najlepszej na świecie technologii chmury obliczeniowej – takiej samej, do której dostęp mają firmy w USA, Singapurze, Japonii, czy Szwajcarii. Projekt jest efektem strategicznego porozumienia Google z Chmurą Krajową.

W Warszawie powstał region Google Cloud. To 25 taki ośrodek na świecie i jedyny, jaki Google otworzy w tym roku w Europie.

– Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju inwestycje, szczególnie w zakresu technologii – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wideorozmowy z Sundarem Pichai, prezesem zarządu Google i Alphabet.

Włączenie Polski do globalnej infrastruktury Google Cloud to przede wszystkim szereg korzyści dla firm w Polsce, ale też całej Europie Środkowo-Wschodniej. Ta inwestycja ma szczególne znaczenie w dobie pandemii COVID-19, kiedy to cyfryzacja stała się priorytetem i podstawą większości działań.

Dzięki największej jak dotychczas inwestycji Google w Polsce, nasz kraj przystąpił do pierwszej ligi cyfrowego świata. Daje dostęp polskim firmom do najlepszej na świecie technologii chmury obliczeniowej – takiej samej, do której dostęp mają firmy w USA, Singapurze, Japonii, czy Szwajcarii. Polska posiada potencjał, który będzie mógł korzystać z tych technologii:

Mamy utalentowanych ludzi, kreatywnych, lubiących innowacje, którzy cenią pracę w takich ekscytujących warunkach, jakie tworzy Google podkreślił premier.

Co zyskają firmy z regionu?

●        Otwarcie przez Google ośrodka przetwarzania danych ułatwi przechodzenie przedsiębiorstw oraz podmiotów publicznych do chmury.

●        Infrastruktura chmurowa pomaga w zwiększeniu efektywności zarówno firm, jak i sektora publicznego, poprzez minimalizację kosztów i zwiększenie produktywności.

●        Daje też bezpośrednie korzyści indywidualnym konsumentom, którzy mogą spodziewać się lepszych, bardziej innowacyjnych i szybciej działających usług oraz aplikacji.

●        Dzięki regionowi Google Cloud, dane polskich przedsiębiorstw i podmiotów publicznych będą chronione najlepszymi dostępnymi systemami zabezpieczeń i mogą być przechowywane na infrastrukturze zlokalizowanej w naszym kraju.

Region Google Cloud Warszawa powstał w wyniku współpracy polskich instytucji publicznych ze światowym liderem technologicznym. W 2019 r. Chmura Krajowa, założona przez PKO Bank Polski oraz Polski Fundusz Rozwojunawiązała strategiczne partnerstwo z Google Cloud.

Polska jest ważnym miejscem do inwestycji i rozwoju dla Google. W ubiegłym miesiącu Google zapowiedział, że będzie dynamicznie powiększać zlokalizowane w Warszawie biuro inżynieryjne, które już teraz jest największym centrum rozwoju technologii Google Cloud w Europie. W planach jest także rozbudowa biura Google we Wrocławiu, w którym siedzibę będzie miał nowy zespół technologiczny odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -