Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

NaviParking w Gdańsku. Pomyślna finalizacja cyfryzacji kolejnych miejsc parkingowych

Udostępnij

Firma NaviParking ukończyła działania z zakresu cyfrowej transformacji na szóstym piętrze parkingu znajdującego się na terenie Forum Gdańsk. Od sierpnia br., kierowcy mogą między innymi rezerwować miejsca postojowe na portalu Cyfrowyparking.pl, a także realizować szybkie płatności online za pośrednictwem aplikacji mobilnej NaviPay. W realizację projektu jest także zaangażowany Car Park, dostawca i autoryzowany partner AMANO Europe, globalnego lidera w zakresie dostarczania zaawansowanych systemów parkingowych. Forum Gdańsk jest pierwszym centrum handlowym w regionie, które wprowadza nowoczesne technologie parkingowe.

Wygodne rozwiązania parkingowe nie tylko podnoszą poziom satysfakcji kierowców, ale mają także pozytywny wpływ na zmniejszanie ilości emitowanych gazów cieplarnianych do atmosfery i łatwiejszą monetyzację niewykorzystanych miejsc postojowych. Ważną rolę w tym kontekście odgrywa cyfrowa transformacja parkingów. Tzw. inteligentne parkingi tworzone przez firmę NaviParking wykorzystują nowoczesną technologię na rzecz dokładniejszej obserwacji ruchu na parkingu przez jego administratorów oraz poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki aplikacji mobilnej NaviPay, kierowcy mogą znaleźć w konkretnej okolicy parkingi z wolnymi miejscami i z wyprzedzeniem zarezerwować dla siebie miejsce, a także kupić abonament długoterminowy.

Jedną z najnowszych realizacji NaviParking jest zdigitalizowana część parkingu na terenie centrum handlowego Forum Gdańsk. Możliwość wykupienia rezerwacji miejsca postojowego w Śródmieściu pozwala na lepsze zaplanowanie dnia bez potrzeby przeznaczania dodatkowego czasu na poszukiwanie parkingu. Co więcej, wjazd i wyjazd przebiega w sposób bezkontaktowy – inteligentne kamery, po rozpoznaniu tablicy rejestracyjnej, same otwierają przejazd dla auta.

Portal Cyfrowyparking.pl, wraz z aplikacją NaviPay, ułatwia szybkie i bezkontaktowe parkowanie na zweryfikowanych parkingach. NaviPay umożliwia płynny, bezdotykowy wjazd i wyjazd z parkingu, dokonywanie  bezpiecznych płatności online, naliczanie realnego czasu parkowania oraz dojazd do obiektu z pomocą nawigacji. Nasze oprogramowanie nie wymaga od operatorów samodzielnego instalowania dodatkowej infrastruktury czy inwestycji w zasoby ludzkiemówi Maciej Cichoński, dyrektor PMO & Hospitality w NaviParking.Forum Gdańsk jest jednym z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych na terenie Trójmiasta. Współpraca z tak strategicznym partnerem stanowi potwierdzenie naszych diagnoz, że ekologiczne rozwiązania w duchu smart city to nie tylko trend, ale przede wszystkim realna potrzebadodał Maciej Cichoński.

Na cyfrowym parkingu w Forum Gdańsk kierowcy mogą korzystać z dwudziestu cyfrowych miejsc postojowych znajdujących się na szóstym poziomie parkingu z pięknym widokiem na panoramę miasta. Możliwe jest zarówno wykupienie krótkoterminowej rezerwacji (na stronie Cyfrowyportal.pl lub przez aplikację NaviPay), jak i długoterminowych abonamentów (za pośrednictwem portalu).

Forum Gdańsk to kolejny obiekt w Polsce, na którego terenie wprowadzono nowoczesne rozwiązania NaviParking z zakresu cyfrowej transformacji. W ostatnim czasie firma przeprowadziła digitalizację obiektu Park & Ride Pruszków. W portfolio NaviParking znajdują się również parkingi zlokalizowane w GTC Łódź, GTC Wrocław, GTC Katowice, Global Worth – Supersam Katowice, a także w wybranych hotelach grupy Accor, Hampton by Hilton, UPC oraz w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Źródło:NaviParking

Zobacz

Technologie mobilne w handlu – wskazówki dla detalistów

Dziś już nikt nie wyobraża sobie handlu bez aplikacji...

Szef Pentagonu: Za wcześnie, aby powiedzieć, kto może stać za uszkodzeniem rurociągu Nord Stream

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział w czwartek, że jest jeszcze za wcześnie, aby spekulować, kto mógł stać za uszkodzeniem rurociągu Nord Stream.

Lekkie spadki na Wall Street

Środa na Wall Street przyniosła przerwę po dwóch dniach mocnych wzrostów i zakończyła się lekkimi spadkami, chociaż jeszcze w końcówce indeksy znajdowały się na plusach. Członkowie Fed podtrzymują, że walka z inflacją będzie wymagała czasu, ale inwestorzy nie rezygnują z odrabiania wrześniowych strat.

Czy będą zmiany w 500 plus i innych programach socjalnych?

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym w programie Rodzina 500 plus - poinformowało w czwartek PAP Ministerstwo Finansów.

Biały Dom zapowiedział udostępnienie 10 mln baryłek ropy z rezerwy strategicznej

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan zapowiedział, że administracja Joe Bidena udostępni rynkowi kolejne 10 milionów baryłek ropy z rezerwy strategicznej. Według Sullivana, prezydent Biden jest "zawiedziony" decyzją OPEC+ o ograniczeniu produkcji ropy naftowej, co ma przełożyć się na wzrost cen.

Prezes NBP: nie zapowiadamy na razie końca cyklu podwyżek stóp

Pełen wpływ dokonanych przez RPP jedenastu podwyżek stóp procentowych zobaczymy w przyszłym roku; wtedy, wraz z dalszym osłabieniem koniunktury, inflacja zacznie się obniżać - powiedział w czwartek prezes NBP Adam Glapiński.
- Reklama -

REKLAMA