Nowa aktualizacja Acronis True Image 2021 z narzędziem do oceny luk w zabezpieczeniach

- Reklama -

Acronis przedstawił aktualizację aplikacji Acronis True Image 2021, która obejmuje profesjonalne narzędzie do oceny luk w zabezpieczeniach. Poszczególni użytkownicy i użytkownicy z sektora SOHO mogą teraz skanować swoje systemy operacyjne i zainstalowane aplikacje pod kątem tych podatności, które mogą wykorzystać cyberprzestępcy, i uzyskać zalecenia dotyczące skutecznego ich usuwania.

Szacuje się, że 60% przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych obejmuje wykorzystanie luk w zabezpieczeniach, w przypadku których jest już dostępna aktualizacja, ale nie została jednak zaisntalowana. Jednocześnie dostępna jest informacja o ponad 11 000 typowych luk i exploitów (CVE) w popularnie używanym oprogramowaniu. Wprowadzenie funkcjonalności ocen luk w zabezpieczeniach w tym samym rozwiązaniu przenaczonym dla użytkowników indywidualnych, co zaawansowane oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem i tworzeniem kopii zapasowych firmy Acronis, zapewnia konsumentom, prosumentom i użytkownikom z firm SOHO możliwość znacznego zmniejszenia ryzyka związanego ze złośliwym oprogramowaniem.

„W ciągu ostatnich pięciu lat pojawienie się oprogramowania ransomware jako usługi oznacza, że ​​przestępcy nie muszą być szczególnie techniczni – mogą po prostu zapłacić za złośliwy zestaw narzędzi wykorzystujący niezałatane luki w zabezpieczeniach”powiedział Serguei „SB” Beloussov, Założyciel i Dyrektor Generalny Acronis. „Użytkownicy potrzebują łatwego i skutecznego sposobu identyfikowania i likwidacji tych luk, aby zapewnić bezpieczeństwo danych systemowych i kopii zapasowych. Zapewnienie tej możliwości w jednym rozwiązaniu z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem i tworzeniem kopii zapasowej zapewnia kompleksową ochronę cybernetyczną i ogromną wartość ”.

Biorąc pod uwagę rosnącą w tym roku liczbę osób, które pracują zdalnie i zwiększoną liczbę osób kupujących online, spodziewać się można, że cyberprzestępcy będą szczególnie aktywni w okresie zakupów świątecznych. Możliwość zlikwidowania luk w zabezpieczeniach w domowych systemach komputerowych pojawia się w samą porę dla użytkowników korzystających z okazji Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku.

Antymalware z certyfikatem VB100

Oprócz narzędzia do oceny podatności jesienna aktualizacja zawiera również ulepszony silnik antyransomware. Ulepszony silnik wzmacnia technologię Acronis True Image nowej generacji, zapewnia pełną technologię ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, która niedawno uzyskała certyfikat VB100, cechując się 99,9% wskaźnikiem wykrywalności i brakiem fałszywych alarmów w testach niezależnego laboratorium.

Peter Karsai, Head of Testing w Virus Bulletin, powiedział: „Z przyjemnością powitaliśmy Acronis True Image w naszym programie certyfikacji bezpieczeństwa endpointów i nie było dla nas wielkim zaskoczeniem, że po debiucie uzyskał on certyfikat VB100, biznesowego odpowiednika Acronis Cyber ​​Protect. Z niecierpliwością czekamy na dalsze testy obu produktów”.

Nowe narzędzie do oceny luk w zabezpieczeniach i ulepszony silnik ransomware znajdują się we wszystkich wersjach Acronis True Image 2021, rozwiązania z rodziny produktów Acronis Cyber ​​Protect. Zaawansowane funkcje ochrony przed złośliwym oprogramowaniem są zawarte w licencjach Advanced i Premium, zaś z licencjami Standard i Essential oferowane jako trzymiesięczna wersja próbna.

„Coraz częściej cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję i inne technologie, aby zwiększyć skuteczność swojego złośliwego oprogramowania i zwiększyć częstotliwość ataków. Powstrzymanie tych ataków zaczyna się od naprawienia luk w zabezpieczeniach, aby uniemożliwić dostęp do systemu”zauważył Candid Wüest, wiceprezes ds. Badań nad cyberochroną w Acronis. „Jednak nawet przy silnej ochronie systemu i rozwiązaniu chroniącym przed złośliwym oprogramowaniem w rzeczywistości atak może się udać. Dlatego cyberbezpieczeństwo bez kopii zapasowej – i kopia zapasowa bez cyberbezpieczeństwa – jest nieskuteczne wobec dzisiejszych zagrożeń. Tylko Acronis True Image zapewnia ochronę przed cyberzagrożeniami, której potrzebują dzisiejsi użytkownicy ”.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat programu Acronis True Image 2021 i jego wyjątkowej integracji technologii tworzenia kopii zapasowych i zaawansowanej technologii ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, odwiedź witrynę www.acronis.com/en-us/products/true-image/.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -