Kompaktowy OMEN X by HP – wszechstronność, elastyczność, mobilność i duża moc

- Reklama -

Komputer OMEN X by HP przesuwa granice możliwości sprzętu w małej obudowie. Nowy produkt z linii OMEN X, po raz pierwszy przedstawiony w maju zeszłego roku jako maszyna koncepcyjna, dopracowano na podstawie opinii twórców gier i deweloperów wirtualnej rzeczywistości.

perseus heroic frontleft angle

Wnioski wyciągnięte z prototypowego komputera OMEN X VR Backpack PC pozwoliły firmie stworzyć niezwykle przemyślaną konstrukcję oraz akcesoria, które zupełnie zmieniają  interakcje między graczem a sprzętem. HP zbudowało OMEN X z najwydajniejszych dostępnych części, tworząc system wszechstronny i łatwy w transporcie, idealny dla miłośników e-sportu i entuzjastów VR.

  • Fabrycznie „podkręcona” karta NVIDIA® GeForce® 1080 zapewnia moc niezbędną do gry w rozdzielczości 4K albo zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości. Adaptowalna obudowa prezentuje się równie dobrze na biurku, jak i w salonie. Obsługa gier w rozdzielczości 4K ma kluczowe znaczenie, ponieważ na rynku dostępnych jest coraz więcej telewizorów 4K.
  • Zaawansowane rozwiązania termiczne i elektryczne, zoptymalizowane pod kątem wyższych natężeń prądu i poboru mocy, umożliwiają dalsze, samodzielne zwiększanie taktowania procesora.
  • Dostępne wersje z procesorami  Intel® 7th generacji i odblokowanymi Intel® Core™ i7 CPU.
  • OMEN Command Center zmniejsza opóźnienia, zapewniając graczom kontrolę nad ruchem sieciowym, i może obsługiwać wiele jednoczesnych strumieni danych. Dzięki temu ruch sieciowy związany z grą jest kierowany do połączenia ethernetowego, podczas gdy aktualizacje lub pliki są pobierane w tle przez połączenie Wi-F.
  • Symulowany dźwięk surround DTS Headphone: X® podczas korzystania z słuchawek wzbogaca gry i zwiększa poczucie zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości.

Komputer OMEN X oferuje też graczom poziom immersji wykraczający poza wsparcie dla najnowszego sprzętu. Najnowszy komputer stacjonarny dumnie noszący markę OMEN X zapewnia najwyższy komfort w grach i wirtualnej rzeczywistości. Plecak VR dołączony do OMEN X uwalnia użytkownika od kabli i oferuje swobodę ruchu, co przekłada się na zupełnie nowe doświadczenia.

  • Pełna obsługa dokowania pozwala graczom po prostu włożyć OMEN X do dołączonej stacji dokującej i natychmiast podłączyć go do ulubionych akcesoriów bez martwienia się o kłąb splątanych kabli.
  • Baterie typu „hot-swap” pozwalają dłużej przebywać w światach VR bez wyłączania komputera, a zatem bez czekania na kontynuowanie gry. Do plecaka z akcesoriami dołączone są cztery baterie i ładowarka, więc użytkownicy mogą ładować dwie baterie, jednocześnie korzystając z pozostałych dwóch. Ponadto wygodne umiejscowienie baterii na uprzęży pozwala wymienić je bez zdejmowania plecaka.
  • Strategicznie umieszczony wylot wentylatora i ustawiona pod kątem płyta montażowa sprawia, że górna część komputera z otworami wylotowymi znajduje się z dala od użytkownika, co sprawia, że ciepłe powietrze z systemu chłodzenia nie dociera do użytkownika.
  • Do plecaka z akcesoriami dołączone są skrócone kable, żeby użytkownik mógł cieszyć się grą bez obawy, że potknie się o kable, a linki i haki bezpiecznie utrzymują na miejscu zestaw VR.

Dostępność

Komputer OMEN X Compact Desktop z dołączonym plecakiem będzie dostępny w krajach EMEA w sierpniu br. w cenie od 3399 euro.

perseus dock heroic front

Wszystkie dane dotyczące wydajności przedstawiają typowe specyfikacje dostarczone przez poddostawców HP. Wydajność rzeczywista może odbiegać od wskazanej

Ceny szacunkowe. Ostateczne ceny mogą różnić się od podanych.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -