Orange Bank wybrał rozwiązanie chmurowe jako środowisko pracy dla swoich pracowników

- Reklama -

Atos podpisał umowę z Orange Bank, który jest w 100% mobilnym bankiem operatora telekomunikacyjnego Orange, na zarządzanie i zabezpieczanie cyfrowego miejsca pracy wszystkich jego pracowników na całym świecie. Oparte na chmurze rozwiązanie Advanced Digital Workplace dostarczane przez Atos zapewni pracownikom Orange Bank nowe, ujednolicone środowisko pracy niezależne od ich lokalizacji i wykorzystywanego urządzenia. Całość rozwiązania zabezpiecza Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC) firmy Atos, które spełnia wszystkie wymagania Orange Bank i całej branży bankowej.

Orange Bank zadbał o to, aby jego pracownicy mogli pracować z dowolnego urządzenia, w każdym momencie i miejscu. Nowe podejście umożliwi pracę z domu oraz poprawi warunki współpracy, a także zapewni ciągłość działań i usług niezbędnych dla cyfrowego banku.

Aby sprostać temu wyzwaniu transformacyjnemu, Atos zaoferował podejście oparte na współpracy w Chmurze. Obejmuje to wdrożenie nowych komputerów Dell na 1200 stacjach roboczych Orange Bank (wszystkie wyposażone w platformę Microsoft 365) oraz plan pomocy technicznej, który ma wesprzeć pracowników w zarządzaniu nowymi narzędziami i zapoznaniu się z nowym środowiskiem pracy. Atos dostarcza Orange Bank innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie skoncentrowane na pracownikach, które obejmuje najnowsze technologie zapewniające bezpieczne i elastyczne miejsce pracy.

Jako filar bezpieczeństwa, SOC orkiestrowany przez Atos jest wyposażony w specjalnie przeznaczone narzędzie badawcze: Endpoint Detection Response (EDR). Zainstalowany na różnych terminalach gromadzi i analizuje w czasie rzeczywistym działania wykonywane na różnych urządzeniach w celu wykrycia nietypowego zachowania, które może być potencjalnie powiązane z atakiem. Dzięki temu monitorowaniu, nowe techniki hakerskie są natychmiast wykrywane, co umożliwia szybką reakcję na zagrożenia.

Pracownicy Orange Bank otrzymają spersonalizowaną usługę wsparcia od zespołów Atos, a także plan szkoleń z zakresu konfiguracji laptopów i obsługi platformy Microsoft 365. Wszystkie rozwiązania mają zostać wdrożone jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku.

- Reklama -
Źródło:Atos

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -