Oszczędność i ekologia — dlaczego kontener biurowy to dobry wybór?

Materiał Partnera
4 min

Mobilne biuro, gdzie tylko zechcesz!

Kontener biurowy to tymczasowy obiekt, który można ulokować w niemal dowolnym miejscu, a jeśli zajdzie taka konieczność – przenieść. To jeden z powodów, dla których konstrukcje tego typu są często wykorzystywane na placach budowy, a zatem w miejscach, gdzie warunki niekoniecznie sprzyjają skupieniu się czy pracy administracyjnej. Są przydatne również podczas wydarzeń plenerowych, których sprawna organizacja determinuje konieczność stworzenia zaplecza biurowego.

Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów tego typu dostarczają na ustalone miejsce kompletny obiekt. Poza samym transportem usługa obejmuje także odpowiednie posadowienie kontenera i podłączenie do niego mediów. Najem kontenerów to zatem odczuwalna oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy, których potrzeba do stworzenia biura.

Co ważne, kontenery biurowe można ze sobą łączyć. Dlatego jeśli potrzebne Ci zaplecze dla większej liczby pracowników, powierzchnię użytkową obiektu można kształtować niemal dowolnie.

Wynajem kontenera a utrzymanie tradycyjnego biura

Kontener biurowy to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż budowa stacjonarnego obiektu czy zakup lokalu użytkowego w wybranej lokalizacji – nawet jeśli zaplecza do pracy potrzebujesz na dłuższy czas.

W ramach umowy wynajmu kontenera klient płaci wyłącznie za czas korzystania z obiektu. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają zwłaszcza firmy, które prowadzą działalność sezonową – mówi ekspert z Działu Produkcji firmy G-Con. – Mobilny obiekt to również dobra opcja dla tych, którzy szukają biura np. na czas remontu swojej placówki czy dla przedsiębiorstw, które dopiero zaznaczają swoją obecność na rynku i zakup własnego lokalu jeszcze przed nimi – dodaje.

Oczywiście cena kontenera na potrzeby biurowe zależy zarówno od jego wielkości, jak i wyposażenia obiektu. Na rynku można znaleźć te w wersji deluxe, jak i nieco prostsze dla mniej wymagających. Klient może przedstawić swoje oczekiwania, na które wynajmujący będzie starał się jak najlepiej odpowiedzieć. Jednak nawet przy wysokim standardzie kontener generuje niższe koszty niż wykonanie trwałego obiektu budowlanego. Oszczędność i ekonomia to więc największe zalety korzystania z mobilnego zaplecza biurowego.

Zalet kontenerów biurowych jest znacznie więcej

Obawy o brak komfortu pracy w kontenerze biurowym są zwykle nieuzasadnione. W praktyce są to obiekty niemal równie wygodne jak tradycyjne biuro. Nowoczesne kontenery są projektowane tak, aby można było z nich korzystać przez cały rok – wyposażenie obejmuje często ogrzewanie, stosowną izolację czy klimatyzację. Problemu nie stanowi też podłączenie do obiektu elektryczności czy łącza internetowego. Kontenery rozbudowane o zaplecze sanitarne będą miały również połączenie z kanalizacją. Ogromną zaletą jest też ich elastyczność – w środku można zaaranżować zarówno open space, jak i osobne pomieszczenie do spotkań z klientami lub salę konferencyjną.

Jeśli obawiasz się skomplikowanych formalności, czeka Cię miła niespodzianka. Kontener biurowy można postawić bez konieczności starania się o pozwolenie na budowę. Warunek jest jeden – w tym samym miejscu obiekt nie może stać dłużej niż przez 180 dni. Jeśli po upływie tego czasu dalej potrzebujesz mobilnego biura, musisz zmienić jego położenie. To drobne wyzwanie, zwłaszcza w obliczu długiej listy zalet korzystania z kontenera biurowego.

Jeśli zatem dysponujesz już wystarczającą ilością miejsca, aby postawić kontener biurowy, przed Tobą najprzyjemniejsza część zadania: wybór modelu i aranżacji obiektu. Koniecznie sprawdź szczegóły!

Udostępnij