OVH zaoferuje Kubernetes we wszystkich środowiskach

- Reklama -

Dziś na konferencji KubeCon, OVH ogłosiło partnerstwo z Platform9, które umożliwi wdrażanie oprogramowania do orkiestracji zarządzania kontenerami na dedykowanych serwerach OVH. Dzięki nawiązanej współpracy OVH, jako jedyny europejski dostawca, zaoferuje najszerszy wybór wdrożeń Kubernetes w różnych usługach. Usługa Kubernetes była wcześniej bezpłatnie dostępna w chmurze publicznej OVH w ramach w pełni zarządzanego rozwiązania. Teraz klienci będą mogli korzystać z Kubernetes w dowolnej infrastrukturze OVH: chmurze publicznej, prywatnej albo na fizycznym serwerze.

Kubernetes zapewnia wspólny standard dla usługodawców chmur hybrydowych oraz środowisk multi-cloud. Jest wykorzystywany globalnie przez dziesiątki tysięcy zespołów IT do zarządzania skonteneryzowanymi obciążeniami roboczymi, od stadium projektu, aż po produkcję. Zarządzana usługa Kubernetes, została wdrożona przez OVH, aby zapewnić użytkownikom swobodę wyboru, odwracalność i transparentność, a także aby wzmacniać OVH jako alternatywnego dostawcy na rynku chmury.

Wprowadzenie zarządzanej usługi Kubernetes poprzedziły konsultacje z użytkownikami, którzy wcześniej wdrożyli własne klastry w infrastrukturze OVH. Zarządzana usługa Kubernetes oraz partnerstwo z Platform9 sprawią, że tego typu rozwiązania będzie można wdrażać znacznie szybciej i łatwiej – powiedział Maxime Hurtrel, menedżer produktu w OVH.

OVH połączyła siły z Platform9, amerykańskim producentem specjalistycznego oprogramowania, który oferuje jedyne w branży w pełni zarządzane rozwiązanie typu „Kubernetes jako usługa” działające w dowolnej infrastrukturze. Gwarantuje ono wskaźnik SLA na poziomie 99,9 proc., a jednocześnie eliminuje duże obciążenie operacyjne, jakim jest zarządzanie Kubernetesem w skali korporacyjnej.

Współpracujemy z liderami rynkowymi, aby oferować rozwiązania dostosowane do potrzeb dużych przedsiębiorstw, zgodne z ich strategiami wielochmurowymi i indywidualnymi wymaganiami – powiedział Nicolas Savides, wiceprezes ds. strategii i partnerstw w OVH. – Nasze partnerstwo z Platform9 oraz zgodność wszystkich fizycznych serwerów OVH z rozwiązaniem Platform9, pozwalają nam zaoferować klientom zarządzaną usługę Kubernetes w dedykowanym, wysokowydajnym i skalowalnym środowisku sprzętowym.

OVH uwzględnia potrzeby wszystkich użytkowników Kubernetes:

  • Użytkownicy zainteresowani łatwym i przystępnym cenowo rozwiązaniem, mogą skorzystać z usługi OVH Managed Kubernetes Service® w chmurze publicznej OVH.
  • Użytkownicy, którzy preferują pełną izolację sprzętową lub integrację z wewnętrznymi systemami, mogą wdrożyć dedykowaną usługę Kubernetes zarządzaną przez Platform9 na wszystkich serwerach fizycznych OVH po zakupieniu subskrypcji na rozwiązanie Platform9.
  • Użytkownicy, którzy chcą wdrożyć autonomiczne rozwiązanie Kubernetes w różnych środowiskach OVH, mogą wykorzystać ofertę chmury publicznej (OpenStack), chmury prywatnej (VMware) albo serwerów fizycznych do zainstalowania preferowanej dystrybucji Kubernetes.
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -