[the_ad_group id="105318"]

OVHcloud uruchamia pierwsze data center w Indiach

[the_ad_group id="105318"]

OVHcloud uruchamia pierwsze data center w Indiach

OVHcloud otwiera swoje pierwsze centrum danych w Indiach. Plany ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku zakładają uruchomienie dwóch kolejnych centrów danych w Singapurze i Australii do końca przyszłego roku. Nowy obiekt w Mumbaju jest częścią zaprezentowanej niedawno strategii globalnego rozwoju, która zakłada budowę kolejnych w 15 nowych lokalizacjach do 2024 roku. Globalna ekspansja Grupy zapewni klientom OVHcloud dostęp do otwartych, zaufanych, suwerennych i zrównoważonych rozwiązań chmurowych, które sprostają ich rosnącym potrzebom cyfrowym wszędzie tam, gdzie tego potrzebują.

Nowe centrum danych otwiera się w strategicznym momencie dla regionu APAC. Wdrażanie chmury przebiega aktualnie w warunkach ścisłej kontroli regulacyjnej, czuwającej nad suwerennością danych i kwestiami środowiskowymi. Oparta na chmurze transformacja cyfrowa napędza gwałtowny wzrost gospodarczy. W przypadku Indii gospodarka cyfrowa rośnie o 2,4 razy szybciej niż dynamika ogólnego wzrostu gospodarczego tego kraju. Ponadto, z uwagi na rządową kampanię Cyfrowe Indie, która stanowi podstawę przyjętych działań na rzecz transformacji cyfrowej w skali całego kraju, przewiduje się, że znaczenie chmury wzrośnie także w sektorze biznesowym oraz rządowym.

„Od czasu rozszerzenia naszej obecności na rynku APAC, rozwój gospodarki cyfrowej w regionie jest spektakularny. Indie, Singapur i Australia pozostają kluczowymi rynkami, które napędzają wzrost regionu w perspektywie transformacji biznesowej i innowacji cyfrowych. Suwerenność danych i zrównoważony rozwój pozostają dla nas priorytetami, zwłaszcza w dobie rosnącego zapotrzebowania na usługi chmurowe. Chcemy, by OVHcloud stał się preferowanym dostawcą chmury dla klientów w regionie APAC, dostarczającym otwartą, odwracalną i zrównoważoną chmurę, spełniającą wymogi prawne, i wierzymy, że nowe centra danych przybliżą nas do tego celu.”

Michel Paulin, Chief Executive Officer, OVHcloud

Dzięki mocy obliczeniowej i pamięci masowej zlokalizowanym na miejscu, nowe centrum danych OVHcloud w Mumbaju zapewni indyjskim firmom jeszcze lepsze wsparcie. Dostępne rozwiązania pozwolą biznesowi sprostać zmieniającym się w zakresie zgodności i ochrony danych wymaganiom, niezwykle istotnym zwłaszcza ze względu na wprowadzane przez lokalny rząd kompleksowe przepisy, które regulują rozwijającą się gospodarkę cyfrową Indii. Wprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat ustawa o Ochronie Cyfrowych Danych Osobowych, polityka Krajowych Ram Zarządzania Danymi oraz regulacje IT mają na celu zrównoważenie wysiłków związanych z zarządzaniem danymi, co ułatwi wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań opartych na danych i pobudzi dalszy wzrost gospodarki cyfrowej. Uruchomienie nowego obiektu ma znaczenie także ze względu na tegoroczny szczyt G20, którego gospodarzem były właśnie Indie. W tym roku główny postulat to „dane dla rozwoju”, z uwagi na który, w porozumieniu z Unią Europejską, uruchomiona zostanie nowa Rada ds. Handlu i Technologii. Rada będzie przewodzić transformacji cyfrowej, zielonym technologiom i handlowi oraz wdroży przepisy dotyczące danych, takie jak ustanowiona niedawno cyfrowa Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, zgodna z międzynarodowymi standardami ochrony danych, w tym z RODO. Dzięki wprowadzonym regulacjom wykorzystanie i przechowywanie danych będzie odbywało się w zgodzie z surowymi kryteriami, istotnymi zwłaszcza dla firm z sektora usług finansowych oraz farmaceutycznych. 

Jako pionier zrównoważonej chmury, OVHcloud od 20 lat wdraża na masową skalę innowacje przemysłowe, takie jak chłodzenie cieczą, a w łańcuchu dostaw stosuje zasady gospodarki o obiegu zamkniętym. Te działania umożliwiają Grupie osiąganie najlepszych w swojej klasie wskaźników zrównoważonego rozwoju – PUE (Efektywność zużycia energii) na poziomie 1,28 i WUE (Efektywność zużycia wody) na poziomie 0,26. Dzięki produkcji własnych serwerów, zintegrowany model przemysłowy OVHcloud umożliwia tworzenie zrównoważonej chmury z CUE (Efektywność zużycia węgla) na poziomie 0,2. Bazując na autorskiej technologii chłodzenia wodnego nowe centrum danych wzbogaca doświadczenie Grupy, poprzez zastosowanie rozwiązań dostosowanych do warunków tropikalnych.

„Indie są dla nas jednym z najlepiej prosperujących rynków w regionie APAC i wciąż wykazują niezwykły potencjał wzrostu biznesowego. Uruchomienie pierwszego centrum danych OVHcloud w Indiach odzwierciedla ten potencjał i potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz klientów i partnerów w regionie APAC. Nowa generacja centrów danych, w połączeniu z większymi możliwościami obliczeniowymi oraz skalowalną pamięcią masową, pozwoli nam dostarczać klientom w Indiach i całym regionie, jeszcze lepsze, wysokowydajne rozwiązania w chmurze o optymalnym i przewidywalnym stosunku ceny do wydajności, także w miarę ewolucji ich potrzeb.”

Terry Maiolo Vice President and General Manager, APAC, OVHcloud

Zminimalizowanie opóźnień transmisji pomiędzy Indiami, a Europą będzie możliwe za pośrednictwem otwartego w 2020 roku Mumbai Point of Presence. Natomiast dzięki nowej lokalizacji klienci skorzystają z natychmiastowego dostępu do swoich danych i zasobów w chmurze, spełniając jednocześnie coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące zgodności danych.

Otwarcie centrum danych w Indiach to dopiero początek, ponieważ klienci z regionu APAC mogą spodziewać się uruchomienia kolejnych centrów danych w Singapurze i Sydney do końca przyszłego roku. Dzięki temu aż sześć centrów danych z globalnej sieci 48 obiektów, które powstaną do 2024 roku, będzie znajdowała się w regionie Azji i Pacyfiku.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów