[the_ad_group id="105318"]

Rola detektywów w sprawach rozwodowych

[the_ad_group id="105318"]

Rola detektywów w sprawach rozwodowych

Rozwód jest jednym ze sposobów na rozwiązanie więzi małżeńskiej. Bardzo często dochodzi do niego nie przez zdradę jednego z małżonków. Często oczywiście zaczyna się od podejrzeń, czy plotek, które stopniowo prowadzą do utraty zaufania partnera. Zdradzany mąż, czy żona w ostatnich czasach często sięgają po pomoc, której może udzielić prywatne biuro detektywistyczne, które pomoże udokumentować zdradę niewiernej drugiej połówki.

Zdrady i rozwody – rola prywatnego detektywa w sprawach rozwodowych

Niewierność małżeńska nie jest uważana za przyczynę prawną rozwodu, aczkolwiek najczęściej mówi się o niewierności, jako przyczynie natury psychologicznej, która do niego prowadzi. W takim przypadku najczęściej rozwód orzekany jest właśnie z winą tego partnera, który zdradzał. Przed sądem, ważność dochodzenia prowadzonego przez detektywa ma zasadnicze znaczenie, a zgromadzone przez niego materiały i dokumentacja są niejednokrotnie jedynym dowodem, który może być uznany za ważny w procesie. Jest to też przyczyną znacznego wzrostu zainteresowania pracą detektywa w sprawach związanych z rozwodami, których główną przyczyną jest zdrada. Detektyw Warszawa to zdecydowanie właściwe miejsce, do którego należy się udać, by uzyskać potwierdzenie, albo zaprzeczenie swoich podejrzeń co do partnera.

Ma to też szczególne znaczenie w przypadku, gdy w małżeństwie są dzieci i opieka nad nimi również zostanie ustalona w czasie procesu. Udowodniona zdrada po stronie któregoś z partnerów może być w takiej sprawie bardzo mocnym argumentem – małżonek taki będzie uznany za winnego rozpadu rodziny, a więc również jego wybór na opiekuna dzieci może zostać zakwestionowany.

Czym jeszcze zajmuje się detektyw w sprawach małżeńskich

Pomoc detektywa może przydać się również długo po sprawie rozwodowej. W obliczu obecnego kryzysu wiele osób nie może sobie pozwolić na wypłacanie alimentów swoim byłym partnerom, dlatego obecnie bardzo często zatrudnia się prywatnego detektywa do prowadzenia prywatnego dochodzenia rodzinnego. Udowodnienie, że były partner ma dochód „na czarno” lub że mieszka z obecnym partnerem w domu małżeńskim, jest niezbędne, aby móc uzyskać obniżenie alimentów, albo nawet zaprzestać ich wypłacania. Obecnie obserwuje się mnożenie się działalności i dochodów uzyskiwanych przez szarą strefę, a kryzys wykorzystuje się jako pretekst dla przedsiębiorców i osób prowadzących działalność na własny rachunek do ukrycia ich realnych dochodów, twierdząc, że dochody te maleją.

To samom dotyczy możliwości podważenia decyzji o przyznaniu jednemu z byłych małżonków prawa do opieki nad dziećmi. W tych przypadkach zadaniem detektywa jest dostarczenie niezbędnych dowodów w celu wykazania ewentualnego braku zgodności w zakresie opieki nad dziećmi w czasie określonym w środkach zapobiegawczych.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów