Secfense dołącza do ISSA Polska

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
2 min

Secfense, firma działająca w obszarze bezpieczeństwa IT, została członkiem wspierającym ISSA Polska, czyli Stowarzyszenia do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych. Obie organizacje będą współdziałać, by podnosić świadomość przedsiębiorstw w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz edukować rynek na temat cyberzagrożeń i ochrony przed nimi.

ISSA (Information Systems Security Association) powstała w 1982 roku w Stanach Zjednoczonych. Dziś ma oddziały w 24 krajach świata, w tym w Polsce. ISSA Polska postawiła sobie za cel krzewienie wiedzy na temat bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz promowanie zasad i dobrych praktyk podnoszących bezpieczeństwo IT. Stowarzyszenie organizuje spotkania edukacyjne w ramach Akademii ISSA oraz ISSAlokal, opiniuje wydarzenia oraz dzieli się materiałami na temat cyberbezpieczeństwa.

Secfense – rozwój rodzimej firmy

Secfense to polska firma, która stworzyła rozwiązanie User Access Security Broker (UASB). Technologia ta umożliwia organizacjom wdrożenie autoryzacji 2FA i MFA we wszystkich aplikacjach webowych bez konieczności ich modyfikacji czy skomplikowanych integracji. Zabezpieczenie pojedynczej aplikacji trwa kilka minut, zabezpieczenie całej organizacji od kilku do kilkunastu dni.

– W Secfense od początku postawiliśmy nie tylko na stworzenie skutecznego rozwiązania wspierającego firmy we wdrażaniu wieloskładnikowego uwierzytelniania (MFA), ale i na edukację rynku. Od 2018 roku dzielimy się wiedzą na temat bezpiecznego dostępu do zasobów informacyjnych przedsiębiorstw, tłumaczymy, jak działa MFA oraz dlaczego stosowanie samych haseł jest nieefektywną metodą zabezpieczenia danych organizacji. We współpracy z ISSA Polska będziemy mogli robić to jeszcze skuteczniejmówi Tomasz Kowalski, współzałożyciel i CEO Secfense.

- Advertisement -
Udostępnij
- REKLAMA -