Sony Ci Media Cloud ulepsza ofertę dla małych i średnich firm

Sony Ci Media Cloud, wiodące rozwiązanie chmurowe do zarządzania mediami, wprowadziło istotne aktualizacje, zwiększając swoją funkcjonalność i dostępność. Najnowsze innowacje obejmują plan zoptymalizowany dla małych i średnich firm, nową aplikację do przesyłania plików, Ci Transfer, oraz zaawansowaną obsługę audio Dolby Atmos.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Ci Media Cloud, oparte na chmurze rozwiązanie Sony do zarządzania multimediami i współpracy, które umożliwia użytkownikom przechwytywanie, tworzenie kopii zapasowych, przeglądanie, przekształcanie i uruchamianie usprawnionych procesów postprodukcji, zaktualizowało swoją ofertę. Pojawił się plan zoptymalizowany dla małych i średnich firm oraz dodano cenne funkcje, w tym Ci Transfer, nową aplikację do przesyłania plików na komputer oraz ulepszoną obsługę plików audio Dolby Atmos.

“Nieustannie rozwijamy naszą platformę Ci, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników i stać się nieodłączną częścią ich codziennej pracy”powiedział David Rosen, wiceprezes ds. aplikacji i usług w chmurze w Sony Electronics. “Dzięki dodaniu planu stworzonego z myślą o wymaganiach i budżecie małych i średnich firm, bogatej nowej aplikacji komputerowej oraz Dolby Atmos, który zapewnia wciągający, autentyczny dźwięk, sprawiamy, że Ci jest jeszcze bardziej dostępne, łatwe w użyciu i użyteczne dla twórców i organizacji z każdej branży”.

Aktualizacja planu biznesowego

Ci uruchomiło właśnie nowy plan biznesowy jako dodatek do planów online Free, Pro i Team, który uzupełnia niestandardowe oferty Enterprise i Enterprise+. Zoptymalizowana dla niezależnych twórców lub organizacji z wieloma zespołami, opcja subskrypcji online jest krokiem naprzód w stosunku do subskrypcji Ci Team. Za około 249 USD miesięcznie firmy mogą tworzyć nieograniczone przestrzenie robocze , uzyskiwać dostęp do 1 TB (terabajta) aktywnej pamięci masowej, korzystać z 4 TB pamięci archiwalnej i wykorzystywać 500 GB (gigabajtów) miesięcznych transferów danych. Ta nowa opcja, obejmująca niektóre z bardziej zaawansowanych funkcji planów klasy korporacyjnej Ci, w tym niestandardowy branding i analizę użytkowania, oferuje cenne rozwiązania z uproszczonym wdrożeniem za rozsądną cenę.

Aplikacja Ci Transfer Desktop i Sidecar Ingest Workflow

Ci Transfer to aplikacja komputerowa umożliwiająca szybkie przesyłanie plików i folderów do i z platformy Ci Media Cloud. Ta nowa aplikacja, dostępna na komputery Mac i PC, obsługuje transfery o prędkości wielu gigabajtów[3] , ponawia transfery po przerwach i jest zoptymalizowana do obsługi setek plików. Dzięki funkcji wstrzymywania i wznawiania transferów, a także raportom, pilne pliki mogą być traktowane priorytetowo w celu przyspieszenia transferu, a po jego zakończeniu mogą zostać zweryfikowane w dziennikach transferu. W przypadku większych organizacji migrujących biblioteki archiwów, aplikację Ci Transfer można sparować z nowym przepływem pracy sidecar, aby umożliwić klientom przenoszenie bibliotek multimediów sidecar bez utraty metadanych. Przesyłając oba pliki JSON z plikami multimedialnymi, Ci automatycznie połączy metadane z plikami multimedialnymi. Ci Transfer jest dostępny do pobrania za darmo dla wszystkich użytkowników Ci. Proces pozyskiwania sidecar jest funkcją uprawnień dla klientów korporacyjnych.