Spadł poziom dostaw drukarek przemysłowych w 1Q2022

Udostępnij

Według nowych danych IDC Worldwide Quarterly Industrial Printer Tracker dostawy drukarek przemysłowych spadły o 2,1% rok do roku w pierwszym kwartale 2022 r. (1Q22) .

„Wysyłki na początku roku zaczęły się stosunkowo łagodnie” powiedział Tim Greene , dyrektor ds. badań Hardcopy Solutions w IDC. „Rynek zmaga się z wyzwaniami łańcucha dostaw, wojną i pandemią, które przyczyniają się do niespójności w wydajnych cyklach podaży i popytu”.

Najważniejsze informacje dotyczące światowego segmentu przemysłowego za I kwartał 2022:

  • Dostawy wielkoformatowych drukarek cyfrowych stanowią większość drukarek przemysłowych i spadły o mniej niż 2% w I kw. 22 w porównaniu z IV kw. 2021 r.
  • Dostawy dedykowanych drukarek do bezpośredniego drukowania odzieży (DTG) ponownie spadły w I kw. 22
  • Trwa zastępowanie dedykowanych drukarek DTG wodnymi drukarkami direct-to-film.
  • Sprzedaż drukarek direct-to-shape spadła o 12,5% kwartał do kwartału w I kw.22.
  • Dostawy cyfrowych drukarek etykiet i opakowań zmniejszyły się sekwencyjnie o 8,9% w I kwartale 22 roku.
  • Dostawy przemysłowych drukarek tekstylnych wzrosły o 4,6% na całym świecie w porównaniu z IV kw. 2021 r.

Analiza regionalna

Przesyłki spadły o prawie 25% na rynku środkowoeuropejskim w wyniku wojny na Ukrainie. Wielu producentów drukarek przemysłowych zawiesiło działalność w regionie.
Najsilniejszy wzrost nastąpił na rynku japońskim, gdzie przesyłki wzrosły o ponad 20% rok do roku.
Przesyłki w Ameryce Północnej wzrosły w kwartale o 4,5%, podczas gdy przesyłki w Europie Zachodniej wzrosły o 3,5%.
Region Azji i Pacyfiku spadł o ponad 5%, ponieważ region nadal zmaga się z wysokim poziomem pandemii.

Ogólnoświatowy udział w wysyłce drukarek przemysłowych, wzrost liczby przesyłek sekwencyjnych, udział w wartości przesyłki i wzrost wartości sekwencyjnej według kategorii produktów, I kwartał 2022 r.
Kategoria produktu 1Q22 Udział przesyłek 1Q22/4Q21 Wzrost wysyłki 1Q22 Udział w wartości przesyłki 1Q22/4Q21 Wzrost wartości przesyłki
Bezpośrednio do odzieży 1,7% -13,5% 6,6% -2,9%
Bezpośrednio do kształtu 1,2% -12,5% 2,8% -11,3%
Tekstylia przemysłowe 0,5% 4,6% 6,9% -4,8%
Etykieta i opakowanie 0,3% -8,9% 11% -20,3%
Duży format 96,3% 1,7% 72,8% -8,6%
Całkowity 100% 3,2% 100% -9,5%
Źródło: IDC Worldwide Quarterly Industrial Printer Tracker, czerwiec 2022 r.

Perspektywy na rok 2022

Wyzwania związane z łańcuchem dostaw, trwająca pandemia i wojna rosyjsko-ukraińska doprowadziły do ​​obniżenia aktywności drukarek przemysłowych w kluczowych obszarach. Wznowienie targów, dążenie do zrównoważonego drukowania tekstyliów i ponowne otwarcie handlu detalicznego nadal napędzają popyt.

Źródło:IDC

Zobacz

Oleksiak: mamy porozumienie z przedstawicielami ZZ KRL ws. zmian regulaminów wynagradzania i pracy

Mamy uzgodnione porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy - poinformowała w środę prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) Anita Oleksiak.

Minister rozwoju W.Buda: pracujemy nad likwidacją pozwoleń na budowę dla domów jednorodzinnych, bez ograniczenia powierzchni

MRiT pracuje nad likwidacją pozwoleń na budowę dla domów jednorodzinnych, bez ograniczenia powierzchni – powiedział w czwartek minister rozwoju Waldemar Buda. Resort poinformował także, że w internecie są już dostępne darmowe projekty domów do 70 m kw.

Rosja po raz pierwszy od czasu rewolucji bolszewickiej nie spłaciła długu zagranicznego

Federacja Rosyjska po raz pierwszy od ponad stu lat, czyli od czasu obalenia ostatniego cara Mikołaja II i rewolucji bolszewickiej w 1917 roku nie wywiązała się ze spłaty zagranicznego długu. W nocy z niedzieli na poniedziałek upłynął termin 30-dniowej karencji w spłacie odsetek, która pierwotnie miała nastąpić 27 maja.

W poniedziałek po południu ropa w Londynie drożeje o 1,46 proc.

W poniedziałek po południu cena ropy Brent na rynku w Londynie poszła w górę o 1,46 proc., amerykańska ropa WTI zdrożała o 1,48 proc.

Inteligentny robot został seksistą i rasistą

Naukowców z Johns Hopkins University spotkało nie lada zaskoczenie. Robot z wyszkoloną w internecie sztuczną inteligencją nauczył się toksycznych stereotypów. Zaczął dyskryminować ludzi na podstawie rasy, płci i wyciągać na ich temat pochopne wnioski.

Wrocławskie MPK testuje wyprodukowany w Polsce autobus wodorowy

Napędzany wodorem autobus, który został wyprodukowany w Polsce, trafił w poniedziałek na testy do MPK we Wrocławiu – przekazał wrocławski przewoźnik. Testy pojazdu na ulicach stolicy Dolnego Śląska potrwają do 1 lipca.
- Reklama -