Ad image

TenderHut wzmacnia globalny zespół sprzedaży 

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Do grona ekspertów TenderHut – spółki notowanej na NewConnect, dołącza Bob Poole – menadżer z globalnym doświadczeniem w budowaniu sprzedaży usług IT. Poole przez ponad 21 lat tworzył politykę sprzedażową światowego giganta z branży usług laboratoryjnych – Thermo Fisher Scientific. Z początkiem tego roku przejął odpowiedzialność za strategię sprzedaży całej grupy kapitałowej TenderHut w tym 15 spółek zależnych, wśród których znajduje się 5 podmiotów zagranicznych.  

Bob Poole z branżą oprogramowania i rozwiązań IT związany jest od ponad 30 lat. Na co dzień pracował z największymi światowymi koncernami z branży farmaceutycznej, naftowej, gazowej i spożywczej. Realizował również projekty dla sektora publicznego między innymi w obszarze rozwiązań dla laboratoriów kryminalistycznych. 

TenderHut posiada szerokie portfolio produktów i usług IT o globalnym potencjale.  Według zarządu spółki, międzynarodowe doświadczenie nowego szefa sprzedaży wzmocni grupę w jej trzech głównych liniach biznesowych. TenderHut liczy na pozyskanie kolejnych dużych kontraktów w zakresie tworzenia oprogramowania na zamówienie. Startupy działające w ramach segmentu Venture Building weszły obecnie w fazę go-global i bazując na unikalnym doświadczeniu nowego CSO zamierzają skalować swój biznes na zagranicznych rynkach. Dla spółek z segmentu Lab Systems nieocenioną wartością będzie dotychczasowa sieć kontaktów i doskonała znajomość rynku oprogramowania dla laboratoriów wynikająca z ponad 20 lat doświadczenia Boba Poole w tej branży. 

 – Międzynarodowe doświadczenie Boba Poole pozwoli nam szybciej niż kiedykolwiek rozwijać naszą pozycję na rynkach zagranicznych, wzmacniając globalną sieć sprzedaży Grupy TenderHut.  Mamy apetyt na duże kontrakty, realizowane z globalnymi kontrahentami. Jestem przekonany, że doświadczenie Boba w obszarze sprzedaży usług i licencji pozwoli zrealizować cele, jakie postawiliśmy sobie w grupie na ten rok powiedział Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut. 

 – Wiem, że podejmowanie wyzwań i bycie skutecznym, to dwa równie ważne elementy budujące profesjonalizm. Dołączenie do Grupy TenderHut gwarantuje, że w obu tych obszarach będę mógł się realizować. TenderHut to niezwykle innowacyjna grupa kapitałowa z różnorodnym portfolio produktów i usług w wielu sektorach. Jako grupa jest w stanie kompleksowo obsłużyć największych globalnych klientów. Wierzę, że skutecznie integrując sprzedaż, wykorzystując potencjał wszystkich spółek w grupie realnie zwiększymy dynamikę wzrostu osiągając efekt synergii wynikający z szerokiego pokrycia potrzeb klientów mówi Bob Poole, dyrektor sprzedaży w Grupie TenderHut.