Wdrożenie chmury prywatnej w świecie piękna

- Reklama -

Czy wśród nut piżma i wanilii mogą kryć się cyfrowe bity? Arcade Beauty, globalny producent próbek i mini produktów dla największych marek kosmetycznych, dzięki chmurze uprościł i zintegrował krytyczne systemy IT. Co istotne, zmiana ta zaczęła się w Polsce.

W jedności siła, czyli potrzeba „One company”

Grupa Arcade Beauty powstała z połączenia dwóch spółek w 2014 roku i od tego czasu zapewnia kompleksową obsługę kampanii światowych marek z branży beauty. Firma działa prężnie w trzech regionach świata: w Ameryce Północnej, Europie i Brazylii, korzystając ze złożonej i rozległej infrastruktury IT, obsługującej liczne centra produkcyjne na całym świecie. Jeszcze na początku 2017 roku europejska infrastruktura serwerowa firmy była rozproszona pomiędzy różnymi lokalizacjami i dostawcami, uniemożliwiając sprawny przepływ informacji i scentralizowane zarządzanie.

Wyzwaniem dla grupy, chcącej funkcjonować według idei „one company”, stało się uproszczenie procesów i konsolidacja systemów informatycznych. Kluczowymi wymaganiami przy wyborze infrastruktury były jej skalowalność, zapewnienie wysokiej wydajności i dostępności.

Jednym z wyzwań globalnych przedsiębiorstw, posiadających wiele oddziałów rozmieszczonych na całym świecie, jest integracja licznych systemów informatycznych. Przykład Arcade Beauty pokazuje, że migracja krytycznych systemów IT europejskich ośrodków firmy, w celu ich konsolidacji do chmury prywatnej, jest skutecznym rozwiązaniem pomocnym w realizacji idei „one company” – komentuje Xavier MARIOT, CFO Europe & Asia Arcade Beauty.

Oszczędności nawet do ponad 40 proc.

Wybór Arcade Beauty padł na usługę Private Cloud, dostarczaną przez OVH. Inicjatywa cyfrowej zmiany w całej firmie narodziła się w Polsce, a pomysłodawcami i głównymi realizatorami byli Patrick Zawadzki i Michał Maciejewski. Postanowili oni m.in. uporządkować i scalić rozproszoną globalnie infrastrukturę. Firma skorzystała z okresu testowego, aby zyskać pewność, że usługa Private Cloud spełni ich oczekiwania. Efektem testów była pełna implementacja chmury prywatnej i oszczędności wynoszące w skali roku ponad 40 proc.

Migracja do chmury obliczeniowej stanowiła dla Arcade Beauty podwaliny dla cyfrowej transformacji. Dzięki infrastrukturze Private Cloud, firma mogła skonsolidować i scentralizować swoje zasoby IT na wydajnej i bezpiecznej platformie chmurowej, zyskując ponad 40 proc. oszczędności – informuje Patrick Zawadzki, CIO Europe w Arcade Beauty.

Chmura prywatna napędza Przemysł 4.0

Warto wybrać Private Cloud, gdy firma oczekuje, że usługa będzie wyprzedzać potrzeby biznesu tak, aby szybko uwalniać potrzebne zasoby i stwarzać nowe możliwości. Z naszej perspektywy istotne są wiążące się z Private Cloud niezawodność, skalowalność, a także łatwość zarządzania infrastrukturą, zwłaszcza w środowiskach rozproszonych geograficznie – komentuje Michał Maciejewski, menedżer ds. infrastruktury IT na Europę w Grupie Arcade Beauty.

Według informacji zawartych w raporcie zatytułowanym „How Cloud Computing Enables Modern Manufacturing”[1], chmura obliczeniowa, w tym jej prywatny model, jest motorem napędowym Przemysłu 4.0 (ang. Industry 4.0), znanego również pod hasłem smart manufacturing. Chmura jest obecnie fundamentem transformacji praktycznie każdego aspektu nowoczesnej produkcji. Umożliwia projektowanie, a także rozwój nowych produktów oraz procesów i systemów wytwórczych.

Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne z dystansem podchodzą do wdrożeń rozwiązań chmurowych na szeroką skalę. O ile świadomość roli chmury rośnie w większych firmach, o tyle w tych małych i mikro jest jeszcze wiele do zrobienia. Usługi chmurowe umożliwiają połączenie i scentralizowanie różnych systemów, w tym CRM czy ERP, a także ułatwiają zbieranie, analizowanie i dalsze udostępnianie danych z sensorów wykorzystywanych w technologii Internetu rzeczy. To jedynie przykłady korzyści, z których mogą skorzystać przedsiębiorstwa wytwórcze – dodaje Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży w OVH Polska.

Historia Arcade Beauty jest dowodem na to, że implementacja chmury prywatnej może pomóc w zoptymalizowaniu działania firmy, posiadającej wiele ośrodków rozsianych po całym świecie, z których każdy realizuje inne zadania. Chmura prywatna umożliwia zebranie wszystkich zasobów firmy w jednym miejscu, ułatwiając jej funkcjonowanie.

[1] American Enterprise Institute, Information Technology and Innovation Foundation, How Cloud Computing Enables Modern Manufacturing, czerwiec 2017
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -