Wyzwania IT – doroczna konferencja Komputronik Biznes

- Reklama -

28 września, w ostatni piątek, miało miejsce szczególne wydarzenie – coroczna konferencja Wyzwania IT organizowana przez Komputronik Biznes Sp. z o.o. dla grona swoich najważniejszych klientów, których przedstawiciele pojawili się w hotelu Magellan w Bronisławowie niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Redakcja BrandsIT miała przyjemność być patronem medialnym tego ciekawego wydarzenia, które zgromadziło łącznie blisko 200 osób: klientów, dostawców rozwiązań informatycznych oraz sporej rzeszy pracowników integratora, którzy w ciągu całego dnia służyli merytoryczną wiedzą na temat technologii informatycznych oferowanych przez ogólnopolskiego integratora.

Każdy z dostawców rozwiązań IT – Dell EMC, Microsoft, Veeam Software, Vertiv Co, Barracuda Networks, Samsung, Epson, 3D Phoenix prezentował swoje usługi i produkty na stoiskach głównej sali konferencyjnej. Całość spotkania miała formę cyklu prezentacji prowadzonych przez przedstawicieli partnerów technologicznych i przedstawicieli Komputronik Biznes, które trwały od wczesnego popołudnia do wieczora przerywane przerwami na kawę czy obiad, w czasie których była okazja do rozmów między uczestnikami. Ewidentnie dało się poznać, że Komputronik Biznes chciał połączyć budowanie relacji z klientami wraz z przekazaniem wiedzy o rozwiązaniach IT, na które stawia i swoją wizją rozwoju biznesu.

Konferencję otworzył Wojciech Buczkowski wraz z Sebastianem Pawłowskim – Prezes i Wiceprezes Zarządu Komputronik Biznes, którzy podsumowali ostatnie lata działalności, przedstawili wizję rozwoju firmy i plany na przyszłość. Ewidentnie daje się zaobserwować, że grupa Komputronik stawia na działalność integracyjną i rozwój działalności usługowej swoich spółek zależnych ukierunkowanych na klientów biznesowych upatrując w niej szans na rozwój całej grupy. W szczególności asami Komputronik Biznes w ofercie mają być rozwiązania własne (chociażby oprogramowanie z rodziny Movarch), wsparcie związane z nowymi wymaganiami prawnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych, włączając w to całe spektrum rozwiązań z zakresu cybersecurity. Dobrym posunięciem jest stworzenie koncepcji działania poznańskiej firmy – jako doradcy, konsultanta, wsparcia dla swoich klientów, w miejsce bycia dostawcą rozwiązań poszczególnych producentów.

sebastian pawłowskiBardzo nas ucieszyła znakomita frekwencja na evencie. Przybyło prawie stu naszych kluczowych klientów, głównie z segmentu enterprise – dominowały przedsiębiorstwa z branż przemysłowej i handlowej. Kilkoro z naszych klientów zdecydowało się na uczestnictwo w roli prelegentów, opowiadając o efektywnych wdrożeniach Komputronik Biznes. Bardzo ciekawe było również wystąpienie Dariusza Piotrowskiego, Dyrektora Generalnego Dell EMC w Polsce. Dziękuję wszystkim uczestnikom konferencji. – powiedział Sebastian Pawłowski, Wiceprezes Zarządu, Komputronik Biznes Sp. z o.o.

Komputronik Biznes szczyci się pokaźnymi przychodami, sięgającymi ponad 200 mln złotych oraz blisko 300 osobowym zespołem pozwalającym na realizację najbardziej złożonych projektów informatycznych. Wydaje się, że patrząc na sytuację rynkową rodzimych integratorów IT, upadłości i sanacje ostatnich miesięcy, Komputronik Biznes jest dobrym wyborem dostawcy kompleksowych rozwiązań informatycznych dla wielu organizacji. Miejmy nadzieję, że dobra passa i wyniki integratora przyczynią się to ustabilizowania rynku integratorów i na rynku ostaną się organizacje cechujące się wizją i pomysłem na działanie.

Ciekawym elementem konferencji była prezentacja podczas spotkania studiów przypadków przez klientów integratora. Najciekawsze z nich to wdrożenie infrastruktury hiperkonwergentnej w INEA S.A., pozwalającej na znaczące obniżenie kosztów na bazie rozwiązań firmy Dell EMC. Nie da się ukryć, że ewidentnie Komputronik Biznes stawia na tego globalnego dostawcę rozwiązań IT przede wszystkim w zakresie rozwiązań infrastrukturalnych, o czym mogliśmy się już przekonać podczas niedawnego Dell Technologies Forum, gdzie poznański integrator mógł się zaprezentować na swoim własnym stoisku, będąc jedną z niewielu firm integratorskich.

Samir Elhadi INEATo była niezwykła przyjemność uczestniczyć w evencie Komputronik Biznes „Wyzwania IT”. Mnóstwo ciekawych prelekcji o trendach na rynku IT i prezentacje innowacyjnych rozwiązań spowodowały, że nie można było się nudzić. Ja również podzieliłem się z uczestnikami wiedzą o Data Center INEA SA. Mówiłem m.in. o tym, że razem z inżynierami Komputronik Biznes, bazując na infrastrukturze INEA i sprzęcie Dell EMC, zapewniamy innowacyjne rozwiązania dla klientów. – skomentował Samir Elhadi, Corporate Development Manager w INEA S.A.

Ciekawym przykładem obniżenia kosztów infrastruktury IT była wirtualizacja desktopów w Makro Cash and Carry Polska S.A. ograniczająca chociażby zużycie energii elektrycznej o 90% czy zapewniająca praktycznie 100% bezpieczeństwo przed działaniami użytkowników, nie mówiąc o ograniczeniu awaryjności zastosowanego sprzętu do wskaźnika 1% w skali roku. Wirtualizacja desktopów mająca uznanie głównie w sektorze finansowym czy edukacji jest też dobrą alternatywą dla rozproszonych organizacji, takich jak sieć hurtowni Makro Cash and Carry.

Interesujące było zastosowanie systemów Digital Signage bazujących na własnej aplikacji autorstwa Komputronik Biznes – Movarch – w Autostradzie Eksploatacja S.A. Dobrze, że zarządzający tych spółek widzą działy IT jako jedną z najważniejszych części organizacji generujących przychód i zwiększających rentowność działalności operacyjnej, a nie jako koszt dla organizacji. Takie podejście pozwala klientom integratora na konkurencyjność w czasach cyfrowej transformacji biznesu.

Na konferencję przyjechaliśmy, aby zaprezentować nasze nowe rozwiązanie – Barracuda Sentinel, które wykorzystując sztuczną inteligencję chroni pocztę email przed atakami ze strony cyberprzestępców. Współpraca z Komputronik Biznes układa się dobrze, najbardziej cenimy w naszym Partnerze umiejętność  nawigowania klientów sektora MŚP w projektach zaawansowanych technologii bezpieczeństwa sieci. – skomentował Michał Rumak, Business and Channel Development Manager, Barracuda.

Komputronik Biznes stawia na rozwiązania z zakresu security, o czym świadczyły dwa kolejne bloki prezentacji – poświęcone oprogramowaniu Veeam Software, lidera rozwiązań backup i disaster recovery, a wcześniej rozwiązaniom Vertiv dedykowanym do budowania bezpiecznych centrów danych – czy to dużych czy tzw. mikrocentrów – czyli kompleksowej oferty wyposażenia tego typu centrów począwszy od szaf, klimatyzacji do systemów zasilania gwarantowanego.

Część nieoficjalna rozpoczęła się o 20:30 od uroczystej kolacji, po czym wieczorny bankiet uświetnili komicy Stand-Up Polska Wojciech Fiedorczuk i Michał Kempa. Całość zakończyła się nad ranem, zaś uczestnicy po śniadaniu w sobotę rozjechali się do domów.

Robert Reszkowski (Epson)Epson prezentuje inne spojrzenie na zagadnienia wydruku – stawiamy na technologię atramentową cechującą się niższymi kosztami zakupu i wydruku pojedynczej strony, co przekłada się na ekologiczność rozwiązań, zaś w przypadku projektorów nasza technologia 3LCD pozwala na wysoką jakość obrazu, żywe kolory. Bardzo dobrze rozwija się nasza współpraca z Komputronik Biznes, obserwujemy progres w wynikach finansowych, a przyszłość rysuje się również ciekawie, uczestniczymy w sporej liczbie projektów, których efekty pojawią się niebawem. – powiedział Robert Reszkowski, Business Sales Manager, Epson Europe B.V. sp. z o.o. oddział w Polsce

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -