Zmiana w składzie zarządu ING Banku Śląskiego

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min czytania

Lorenzo Tassan-Bassut, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego, złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 stycznia 2021 roku. Powodem tej decyzji jest planowane przez niego objęcie innego stanowiska w Grupie ING.

Lorenzo Tassan-Bassut od stycznia 2019 roku zarządzał pionem Operacji, a w pierwszych miesiącach nadzorował równocześnie Pion Tech.

– Dziękuję Lorenzo za dwa lata wspólnej pracy. W tym czasie zrealizował wiele zmian i wdrożeń w obszarze operacji i tech. Stawiał przy tym zawsze duży nacisk na doświadczenia klientów i efektywność procesów. Życzę mu wszelkich sukcesów i powodzenia w realizacji nowych wyzwańpowiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Lorenzo Tassan-Bassut pracuje w ING od ponad 20 lat. W tym czasie pełnił szereg funkcji w obszarze IT i Operacji. W 2000 roku objął stanowisko Dyrektora Regionalnego ds. infrastruktury IT na Azję w Oddziale ING Banku N.V. w Hong Kongu oraz Wiceprezesesa Zarządu nadzorującego obszar Operacji. W 2007 roku został powołany na Zastępcę Dyrektora Zarządzającego w Oddziale ING Banku N.V. na Węgrzech oraz Wiceprezesa Zarządu nadzorującego obszar Operacji. W 2010 roku został Dyrektorem Zarządzającym w ING Banku (EurAsia) w Moskwie, gdzie również został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu nadzorującego obszar Operacji. Od 2013 roku jest Wiceprezesem Zarządu nadzorującym obszar Operacji w TMB Bank Public Company Limited w Tajlandii.

Lorenzo Tassan-Bassut jest absolwentem Hogeschool Enschede w Holandii o specjalizacji inżyniera komputerowa. Ukończył również General Management Program na INSEAD/ CEDEP oraz Center for Professional Development Program na Stanford University.

- Reklama -

Koniecznie zaktualizuj Microsoft Outlook – krytyczna podatność w popularnej aplikacji

Microsoft poinformował o krytycznej podatności w aplikacji Outlook dla systemu Windows (CVE-2023-23397), która umożliwia zdalne przejęcie hasła domenowego bez interakcji

2 min czytania

Chmura Krajowa zmienia się w OChK

Operator Chmury Krajowej zaprezentował nowe logo i stronę internetową, stawiając w komunikacji na używanie skrótu OChK. Odświeżenie wizerunku najbardziej wyspecjalizowanego

4 min czytania

Trwa akcja #SzkołaDlaWas. Kolejne komputery od branży cyfrowej dla ukraińskich dzieci

Polska branża cyfrowa przekazała 15 kompletów komputerów na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt zostanie rozdysponowany wśród dzieci uchodźców z Ukrainy

3 min czytania