Związek Cyfrowa Polska z nowym dyrektorem ds. technologii

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Tomasz Chomicki z Samsung Electronics Polska został dyrektorem ds. technologii w Związku Cyfrowa Polska. Będzie odpowiedzialny m.in. za koordynację działań w zakresie rozwiązań technologicznych, nad którymi pracują firmy członkowskie organizacji.

– W pracach Cyfrowej Polski ważnymi kwestiami są m.in. nasze opinie, stanowiska do tematów, które dotyczą różnych rozwiązań technicznych, jak np. sieć piątej generacji, szeroko pojęte cyberbezpieczeństwo czy HbbTV. Zależy nam, by działania w tym zakresie były skoordynowane i pomagały w przedstawieniu spójnych rekomendacji firm członkowskich naszego Związkumówi

Tomasz Chomicki
Tomasz Chomicki

I dodaje:Moją rolą będzie również doradzanie zarządowi we wszelkich tematach związanych z pojawiającymi się nowymi trendami technologicznymi. 

 

Nowopowołany dyrektor wspólnie z Zarządem Cyfrowej Polski ma być również odpowiedzialny za promocję wśród członków organizacji rozwiązań wspierających rozwój technologiczny.

– Tomasz Chomicki posiada bardzo duże doświadczenie zarówno w kwestiach technicznych, jak i rozwoju biznesu. Dlatego tym bardziej cieszę się, że będzie nam doradzać jako dyrektor  ds. technologiiocenia prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik. 

Tomasz Chomicki pełni funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska sp. z o.o. Odpowiada za rozwój biznesu oraz tworzenie nowych strategicznych partnerstw biznesowych, w tym za kreowanie innowacyjnych projektów z administracją publiczną.

Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy – Wydział Elektroniki i Telekomunikacji, The George Washington University – School of Business. Ukończył również specjalistyczne kursy w London Business School. Jest też nauczycielem akademickim i koordynatorem programu Samsung Electronics Polska w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pełni też rolę przewodniczącego Komitetu Administracji Cyfrowej w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.