Altkom Software & Consulting z nowym CTO

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
2 min

Od 4 maja do zespołu Altkom Software & Consulting w roli CTO dołącza Łukasz Jęczmiński – ekspert z wieloletnim doświadczeniem w planowaniu i prowadzeniu projektów transformacji złożonych środowisk IT. Konsultant w zakresie chmury obliczeniowej i infrastruktury IT dla globalnych dużych graczy z branż: Finanse i Bankowość, Big Pharma, e-Commerce i TV streaming. W ASC będzie odpowiadał za wyznaczanie kierunków rozwoju technologicznego spółki, zgodnie z aktualnymi i przyszłymi  potrzebami klientów firmy.

„Ważnym filarem sukcesu ASC jest konsulting. Podejście, iż firmy nie potrzebują naszych aplikacji czy systemów samych w sobie, ale rozwiązania swojego problemu biznesowego, jest mi niezwykle bliskie. Przykładem są obecnie popularne, ale trudne projekty transformacji cyfrowych. Powiodą się tylko wtedy, kiedy mądre wybory technologiczne pójdą w parze z głęboką znajmością trendów i kierunków rozwoju danej branży. Jeśli obie te rzeczy klient znajdzie w jednym miejscu, to tylko lepiej. Dziś nie muszą to być  firmy z „wielkiej czwórki konsultingu”. Podobne kompetencje firmy uzyskają u mniejszych dostawców, jak Altkom Software & Consulting. Moją rolą jest spełnienie tej obietnicy na możliwie najwyszszym poziomie” mówi Łukasz Jęczmiński.

Przez ostatnie cztery lata związany był z Accenture, gdzie realizował projekty wykorzystujące podejście Infrastructure As Code, automatyzację, chmurę obliczeniową, nowoczene metody skalowalności w różnych środowiskach biznesowych, m.in. organizacjach globalnych, krajowych oraz w  start-up’ach. Pracował także w EVIO Polska, First Data Corporation, Osmosys Technologies.

Absolwent Informatyki na Politechnice Łódzkiej oraz stdiów MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. Posiada liczne certyfikaty m.in. z zakresu usług w chmurze, architektury, bezpieczeństwa i zarządzania projektami. Prelegent na konferencjach i branżowych eventach. Prywatnie w rodzinnym gronie odkrywa z uśmiechem i przerażeniem zainteresowania swoich nastoletnich dzieci. Uwielbia chwycić za koło sterowe lub rozegrać partię dobrej planszówki.

- Advertisement -
Udostępnij
- REKLAMA -