Ad image

Co warto zwiedzić w Paryżu?

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 4 min

Nie bez powodu, Paryż jest jednym z najważniejszych miast Europy. W końcu Francję z całą pewnością można uznać za kolebkę europejskiej kultury. Jeśli więc nadarzy się okazja, by znaleźć się w stolicy, warto zwiedzić jej najważniejsze zabytki.

Symbol Francji

Mówiąc o Paryżu i jego zabytkach, wprost nie można nie wspomnieć o Wieży Eiffla. Jest to nieodłączny symbol kraju leżącego nad Sekwaną. Pojawia się w wielu reklamach, czy jest częścią wielu motywów związanych z Francją. Budowę tej imponującej, 324-metrowej wieży rozpoczęto w 1877 roku, a zakończono dwa lata później. Przyczyną jej powstania była paryska wystawa światowa, organizowana właśnie pod koniec lat 80-tych XIX wieku. Budowę powierzono Gustawowi Eifflowi. Wszystko dlatego, że wcześniej miał duże i znaczące doświadczenie w konstruowaniu stalowych mostów, a właśnie z tego tworzywa składa się wieża. Choć ta ogromna budowla ma już ponad 130 lat, rokrocznie odwiedzają ją miliony turystów. Nawet pomimo tego, że już od jakiegoś czasu nie jest najwyższą budowlą świata, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.

Śladami monarchów Francji

Będąc w Paryżu, nie można się również nie wybrać na Pola Elizejskie i położony wśród nich pałac. Obecnie pełni on funkcję  głównej siedziby głowy państwa Francji, czyli prezydenta. Z racji systemu politycznego, to właśnie ten polityk jest najważniejszą osobą w państwie. Co do samej budowli: jej historia sięga osiemnastego stulecia. Pałac zyskał sławę tuż po tym, jak zamieszkała w nim Madame Pompadour, kochanka króla Ludwika XV, z dynastii Burbonów. To właśnie ten monarcha zakupił pałac i przeznaczył go wówczas na siedzibę swojej ukochanej Madame Pompadour. W późniejszych latach  nieco stracił na znaczeniu,  a w pewnym momencie stracił status siedziby króla i stał się siedzibą dla okupujących Paryż carskich wojsk. Rolę, jaką znamy dziś, Pałac Elizejski pełni od końca lat 60. Dziewiętnastego stulecia. To właśnie od tamtego momentu jest główną siedzibą francuskiej głowy państwa.

Napoleon Bonaparte i Łuk Triumfalny – co mają wspólnego?

Kolejnym zabytkiem, którego nie można ominąć, na wycieczkowej trasie Paryża, jest Łuk Triumfalny. Jego budowę zlecił sam Napoleon Bonaparte, trwała ona w latach 1806 – 1836. Jest to łuk, który oddaje cześć poległym żołnierzom podczas rewolucji francuskiej oraz wojen napoleońskich. Na Łuku Triumfalnym znajdują się nazwiska, aż 660 oficerów armii napoleońskiej. Warto dodać, że wśród nich znajdziemy również nazwiska siedmiu Polaków, w tym choćby generała Józefa Zajączka.

Gdzie wymienić niezbędną gotówkę na wyjazd?

W trakcie zwiedzania Paryża, z pewnością pojawi się chęć sprawienia sobie pamiątek w tym wyjątkowym miejscu. Przyda się więc w portfelu waluta Francji – euro, gdyby płatność kartą kredytową była niemożliwa. Aby wymienić niezbędna ilość gotówki, nie trzeba już zjawiać się w kantorze. Można natomiast skorzystać z nowoczesnej opcji wymiany waluty z dostawą i płatności online. Wystarczy opłacić potrzebną kwotę przelewem, by za kilka dni kurier dostarczył ją pod drzwi klienta. To jednak nie wszystko! Jeśli taka opcja jest wygodniejsza, pieniądze można dostarczyć do wybranego punktu, jak choćby sklep Żabka.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, gdzie wymienić gotówkę na wyjazd do Francji, odwiedź nasz oddział Tavex kantor Katowice, to właśnie tam nasi doradcą pomogą Ci wybrać najlepszą ofertę dla Ciebie.

Artykuł sponsorowany