Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Dropbox rekrutuje w Polsce

Udostępnij

Dropbox rozpoczyna działalność w Polsce i po raz pierwszy uruchamia proces rekrutacji na naszym rynku, kontynuując wzmacnianie swojej obecności w Europie w ramach strategii „Virtual First”. Zgodnie z tym podejściem zespół firmy staje się bardziej rozproszony geograficznie, obejmując specjalistów zlokalizowanych na całym świecie.
Firma opublikowała już ponad 20 ogłoszeń o pracę w Polsce i planuje dodać kolejne w najbliższych miesiącach. Obejmują one oferty zatrudnienia w takich obszarach, jak Content Security, Platform Infrastructure, Product Growth, Quality Engineering oraz HelloSign, czyli usługa podpisów elektronicznych Dropbox.

Dropbox jako jedna z pierwszych firm bazujących wcześniej na pracy w przestrzeni biurowej, przyjął na stałe model pracy zdalnej. Od ponad roku Dropbox wdraża swoją strategię Virtual First. Ten model pracy pozwala pracownikom firmy na jeszcze lepsze zapoznanie się z jej produktami, ponieważ pracują oni w zespołach rozproszonych, tworząc rozwiązania dla zespołów pracujących w podobnym środowisku pracy. Jednocześnie mają możliwość korzystania z najlepszych doświadczeń zarówno z pracy zdalnej, jak i interakcji w środowisku „fizycznym”.

Kluczowym elementem tego modelu pracy są możliwości Dropbox w obszarze rozwijania strategii zatrudnienia w modelu pracy rozproszonej. Region EMEA odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu i dalszym rozwoju firmy, dlatego Dropbox zdecydował, aby wzmocnić swoją obecność w tym regionie, z Polską jako najnowszym rynkiem, w którym otwarto rekrutację pracowników.

– Virtual First był dla nas śmiałym posunięciem. Musieliśmy całkowicie przeformułować sposób działania, aby zapewnić naszym pracownikom warunki, w których mogą wykorzystać swój potencjał i jak najlepiej wykonywać swoją pracę. W tej chwili możemy pochwalić się świetnymi rezultatami: 80% naszych pracowników przyznało, że dzięki modelowi pracy zdalnej mogą pracować bardziej efektywnie, a 72% z nich ma poczucie lepszej równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym powiedział Bryan Tsao, wiceprezes ds. rozwoju i danych, Dropbox.Zauważyliśmy też, że wyłoniły się nowe ośrodki rekrutacji talentów: na koniec 2021 roku ponad połowa nowych pracowników pochodziła spoza typowych dla nowych technologii dużych rynków pracy. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy poszerzyć zasięg naszej rekrutacji o nowe regiony, jak np. Polska, co pozwoli nam skorzystać z nowych rynków pracy w obszarach inżynierii i nowych technologiidodał Bryan Tsao.

Ekspansja firmy stanowi element rosnącej obecności firmy w regionie EMEA, w którym Dropbox zatrudnia już kilkaset pracowników. Początkowo firma poszuka w Polsce specjalistów, którzy wzmocnią głównie obszary Content Security and Protection, Platform Infrastructure oraz Product Growth.

– W zgodzie z naszą strategią Virtual First, wierzymy, że otwieramy nowy rozdział w myśleniu o środowisku pracy, dlatego będę miała możliwość powitać pierwszych „dropboxerów” z Polski w naszym już bardzo zróżnicowanym i wielonarodowościowym zespole. Będą oni odgrywać kluczową rolę jako wsparcie dla naszych klientów w tworzeniu środowiska pracy przyszłości, przekładając to, co działa w naszych własnych zespołach w pracy wirtualnej, na rozwój naszych produktówpowiedziała Melanie Collins, dyrektor ds. zasobów ludzkich, Dropbox.

– Jesteśmy dumni, że tworzymy środowisko pracy inspirujące naszych pracowników do jak najbardziej efektywnego działania. Wprowadziliśmy pełną elastyczność godzin pracy – wraz z wprowadzeniem programu Core Collaboration Hours nasi pracownicy na całym świecie nie muszą pracować w trybie 9-17. Jednocześnie cały czas wzmacniamy kulturę firmową poprzez takie inicjatywy jak program Dropbox Neighbourhoods, który zbliża pracowników z tej samej lokalizacji, oferując im wsparcie w organizacji różnych wydarzeń, takich jak dni wolontariatu czy mniej formalne spotkania „po godzinach”zaznaczyła Melanie Collins.

Dropbox kontynuuje rozwój modelu pracy rozproszonej na całym globie: – Nasza kreatywność oraz doświadczenia z pracy w modelu Virtual First mają swoje odzwierciedlenie w produktach, w tym, w jaki sposób prowadzimy działalność biznesową i w naszej kulturze pracy. Z niecierpliwością czekam na to, co uda nam się osiągnąć wraz z poszerzeniem zespołu o nowych pracowników z Polski, którzy wniosą nową perspektywę do naszej firmy podsumowała Melanie Collins.

Aktualne ogłoszenia pracy znajdują się tutaj.

Źródło:Dropbox

Zobacz

Inflacyjna spirala wciąż się nakręca

Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, w sierpniu inflacja bazowa,...

37% firm posiada dane i nie wie, jak się ich skutecznie pozbyć

Jak wynika z raportu opracowanego przez CogniClick na zlecenie...

Polska zaskakuje poziomem cyfryzacji bankowości. Banki dołączają do grona cyfrowych liderów

Stopień cyfryzacji polskiego sektora bankowego przekracza średnią światową, a...

Nie pijasz kawy? To zacznij. Badacze dowiedli, że wydłuża życie

Picie dwóch do trzech filiżanek kawy dziennie, również rozpuszczalnej i bezkofeinowej, wiąże się z dłuższym życiem i niższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych w porównaniu z unikaniem kawy – wskazują nowe badania opublikowane w „European Journal of Preventive Cardiology”.

Finlandia: Dla wszystkich jest jasne, kto stoi za wyciekami z Nord Stream

To nie jest żaden wypadek, gdy do wycieków doszło w obu rurociągach Nord Stream, „dla wszystkich jest oczywiste, że stoi za tym Rosja” – uważa fiński ekspert ds. polityki energetycznej i środowiskowej Rosji Veli-Pekka Tynkkynen.

Von der Leyen: wycieki z Nord Stream 1 i Nord Stream 2 to “sabotaż”

Szefowa KE Ursula von der Leyen poinformowała, że rozmawiała z premier Danii Mette Frederiksen o "akcji sabotażowej" dot. Nord Stream. "Wszelkie celowe zakłócenia aktywnej europejskiej infrastruktury energetycznej są niedopuszczalne i będą prowadzić do najsilniejszej możliwej reakcji" - wskazała.
- Reklama -

REKLAMA