LINK4 szkoli pracowników z bezpiecznej chmury

- Reklama -

Aż 90 pracowników LINK4 weźmie udział w pierwszej edycji szkoleń z umiejętności obsługi i wykorzystania chmury obliczeniowej. Akademia Chmurowa w LINK4 to program realizowany wspólnie z Microsoft, którego celem jest podniesienie kwalifikacji pracowników firmy oraz zapewnienie im certyfikatów spełniających nowe regulacje Komisji Nadzoru Finansowego.

Podstawowym celem „Akademii chmurowej Microsoft” jest zdobycie umiejętności technicznych wymaganych do obsługi narzędzi i chmury Azure oraz zapewnienie zgodności z przepisami. W szkoleniach biorą udział osoby odpowiedzialne za obszar analityki dużych zbiorów danych (Big Data), infrastruktury, tworzenia aplikacji, zarządzania ryzykiem oraz bezpieczeństwa. Program jest nastawiony na przygotowanie pracowników LINK4 do skutecznego przejścia do chmury obliczeniowej w firmie. Szczególną uwagę skupiają aspekty techniczne migracji do chmury, obszar zgodności i ryzyka, a także zagadnienia formalne, w tym umowy. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się z analizą kosztów i zmianami operacyjnymi wynikającymi z dalszego rozwoju modelu pracy DevOps.

„Certyfikat Microsoft daje nam potwierdzenie, że posiadamy odpowiednie umiejętności do bezpiecznego i efektywnego poruszania się w środowisku chmury obliczeniowej. To szczególnie ważne w obliczu regulacji KNF, które jako towarzystwo ubezpieczeniowe musimy spełnić”wyjaśnia Małgorzata Jaworska, Dyrektor Pionu IT w LINK4. „Nie mam wątpliwości, że rozwiązania chmurowe zapewniają najwyższe bezpieczeństwo danych oraz są korzystne i przyjazne dla naszych klientów”dodaje.

„Chmura obliczeniowa zapewnia szybkość i sprawność operacyjną. Efekty odczują nasi klienci, którzy będą mogli korzystać z usług cyfrowych doskonale dostosowanych do swoich potrzeb, mając pewność, że ich dane są chronione w najlepszy sposób. Wyposażenie naszego zespołu w niezbędne umiejętności budowania rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową pozwala działać, nie tylko w zgodzie z wytycznymi KNF, ale w sposób sprawny i niezawodny” dodaje Anna Petryka-Tabor, Kierownik Projektów Chmurowych i Infrastrukturalnych w LINK4.

Certyfikacja spowoduje, że w ramach własnego zespołu firma rozwija kompetencje, pozwalające na sprawne tworzenie nowych ofert i rozwiązań dla klientów w oparciu o zasoby i moc obliczeniową chmury Microsoft.

„Sukcesem Microsoft jest sukces naszych klientów. Budowanie kompetencji z zakresu rozwiązań chmurowych to z pewnością jeden z czynników tego sukcesu. W ten sposób chcemy realizować nasze zobowiązanie, które ogłosiliśmy w maju 2020, w formie wielopoziomowego planu inwestycyjnego w kompetencje cyfrowe w Polsce, których wzrost przyczyni się do rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej”podkreślił Radosław Ochotny, odpowiedzialny w polskim oddziale Microsoft za budowę kompetencji cyfrowych.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -