Meta zapowiedziała kolejne cięcia. Pracę straci 10 000 osób

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska  - Redaktor Brandsit 2 min czytania

Firma Meta, która jest właścicielem Facebooka, ogłosiła w listopadzie ubiegłego roku plan zwolnienia 11 000 pracowników, co stanowiło około 13% siły roboczej firmy. Teraz firma ogłosiła kolejną rundę cięć, zwalniając 10 000 osób, co jest niemal tyle samo, ile ogłoszono wcześniej. Powodem tych zwolnień są trudności, jakie sektor technologiczny napotyka w obliczu niepewności co do światowej gospodarki.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, przyznał, że sytuacja będzie trudna i nieunikniona. Poza zwolnieniami, firma powiedziała również, że nie wypełni 5000 wolnych stanowisk. Zuckerberg zainwestował dziesiątki miliardów dolarów w budowanie metaverse’u, czyli koncepcję rzeczywistości wirtualnej, i zmienił nazwę firmy na Meta, sygnalizując tym samym nowy cel dla Facebooka.

Meta i inne firmy technologiczne zwalniają pracowników od kilku miesięcy, pomimo tego, że zatrudnienie w USA pozostaje wysokie. Jednak zwolnienia te najmocniej dotykają niektóre sektory. W tym miesiącu również Amazon ogłosił wstrzymanie budowy swojej drugiej siedziby w Wirginii po największej rundzie zwolnień w historii firmy i zmianie planów dotyczących pracy zdalnej.

Zuckerberg powiedział, że cięcia w miejscach pracy są konieczne dla poprawy wyników biznesowych oraz umożliwienia realizacji długoterminowej wizji firmy. Inne duże firmy technologiczne w USA również podejmują kroki, aby zmniejszyć koszty. Jednak globalna inflacja utrudnia podejmowanie trudnych decyzji zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm w USA.

Zuckerberg zaznaczył, że trzeba się przygotować na możliwość, że trudna sytuacja gospodarcza będzie trwała przez wiele lat. Wtorkowe ogłoszenie cięć spowodowało wzrost akcji Meta o prawie 7%.

Skomentuj
- Reklama -

Sztuczna inteligencja wyznacznikiem sukcesu – jak ją wykorzystać w zarządzaniu usługami?

W ostatnim czasie sztuczna inteligencja szturmem weszła do biznesu. Dzięki projektowi OpenAI z tej technologii mogą korzystać wszyscy. Pozwala to

OVHcloud uruchamia pierwsze data center w Indiach

OVHcloud otwiera swoje pierwsze centrum danych w Indiach. Plany ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku zakładają uruchomienie dwóch kolejnych centrów

6 min czytania

Kolejny obowiązek przewoźników – pakiet mobilności znów daje o sobie znać

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy są zobowiązani do spełnienia kolejnego obowiązku. Chodzi o przepis, wprowadzający konieczność zgłoszenia

3 min czytania