Microsoft i Cisco podejmują współpracę z ECSC (MON)

- Reklama -

Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa będące jednostką MON kształcącą kadry do pracy i służby w cyberprzestrzeni, 18 listopada br. zawarło porozumienia z wiodącymi firmami z sektora IT – CISCO oraz Microsoft.Współpraca została także zainicjowana z najbardziej zasłużoną dla resortu uczelnią kształcącą w obszarach szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa, IT i kryptologii w Polsce – Wojskową Akademia Techniczną w Warszawie.

Porozumienia zostały zawarte podczas oficjalnej inauguracji ECSC na terenie Wojskowej Akademii Technicznej. Współpraca z firmami Microsoft oraz CISCO dotyczy w szczególności rozwoju oferty szkoleniowej Centrum w oparciu o produkty edukacyjne i platformy szkoleniowe, których twórcami są ww. koncerny.

W imieniu ECSC dokumenty podpisał Dyrektora Paweł Dziuba, a w imieniu firmy CISCO, Przemysław KANIA – Dyrektor Generalny. Firmę Microsoft reprezentował Członek Zarządu – Dyrektor ds. Strategii Technologicznej Microsoft, Michał JAWORSKI.

Z kolei zawarte 18 listopada br. porozumienie pomiędzy ECSC a Wojskową Akademią Techniczną określa ogólne zasady współpracy z uwzględnieniem zabezpieczenia logistycznego i administracyjnego.

Ze strony WAT porozumienie podpisał Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej, płk prof. dr hab. Przemysław Wachulak.

– Z jednej strony zamierzamy współpracować z narodowymi strukturami wojskowymi i szkołami związanymi z resortem obrony narodowej na podstawie różnego rodzaju listów intencyjnych czy umów. Z drugiej strony, chcemy być instytucją, która nie zamyka się jedynie na rozwiązania wojskowe. Realizujemy współpracę z firmami, o ugruntowanej pozycji na rynku usług i produktów z obszaru m.in. ITmówi Dyrektor ECSC, Paweł Dziuba.

ECSC jest jednostką podległą pod Ministra Obrony Narodowej i realizującą kształcenie stricte pod potrzeby szkoleniowe polskiej armii. Z uwagi na konieczność zapewnienia uczestnikom szkoleń pełnego spektrum wiedzy niezbędnej do pracy domenie operacyjnej cyberprzestrzeni, Centrum nie zamyka się tylko na instytucje wojskowe i realizację szkoleń wyłącznie w oparciu o dedykowane systemy (w tym niejawne) i urządzenia tworzone specjalnie na potrzeby armii, ale planuje szeroką współpracę także z międzynarodowymi firmami, które dostarczają oprogramowanie i sprzęt, z którego korzysta rynek, a tym samym także potencjalni adwersarze Polski w cyberprzestrzeni.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -